Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szinte állandó gyulladás és...

Szinte állandó gyulladás és hüvelygomba fogamzásgátlótól? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Már kb.2 éve szedek fogamzásgátlót (Yadine). Miután elkezdtem szedni viszketést éreztem a nemi szervemen, ezért orvoshoz fordultam. Gyulladást állapított meg és hüvelygombát. Írt fel gyógyszereket (Klion kúp és tabletta, Canesten hüvelytabletta) Elhasználtam őket, egy darabig jobban voltam, de aztán megint előjöttek a tünetek.Vissza az orvoshoz, megint ugyan azt állapította meg, felírta ugyanazokat a gyógyszereket, elhasználtam őket. egy darabig megint jobb lett, aztán pár napja megint érzem azokat a tüneteket. A barátom makkján piros pöttyök jelentek meg. ma megyek megint vissza az orvoshoz, de félek, hogy megint ugyan azokat fogja felírni, és nem lesz semmi eredmény... :( mit tegyek ? Lehet, hogy a fogamzásgátlótól van ? hagyjam abba ?hogy lehetne ezt végleg kikezelni ? 20/L
2010. szept. 20. 12:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni, hogy a párom is mindig kapott gyógyszereket.
2010. szept. 20. 12:12
 2/12 anonim ***** válasza:

szerintem lehet ettől illetve még az lehet, hogy amit elsőre adott nem vált be, de akkor másodszorra valami mást kellett volna felírnia a dokinak.

mondd el neki, hogy most próbáljon meg valami mást kitalálni, mert nem akarsz félév múlva megint ezzel a tünettel visszajönni. (amúgy a hüvelyednek sem tesz jót ennyi gomba és gyulladás).

és talán érdemes lenne fogamzásgátlót váltani. én legalábbis ezeket tenném.

2010. szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

És a doki mit mondott, lehet a gyógyszertől? Mert szerintem az, ha okoz is panaszokat, nem ilyeneket. Hányinger, hízás, mellfeszülés, inkább ilyesmiket.

Egész biztos vagy abban, hogy a barátodnak csak Te vagy? (Véletlenül sem bántásnak szántam, csak ennek nagyobb az esélye ilyen gondoknál, mint a fog.gátl-nak.)

2010. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
amikor legutóbb voltam nála, kérdeztem, hogy nem-e lenne jobb abbahagyni a fogamzásgátlót, lehetséges-e hogy attól van. aztmondta nem, de most nagyon gondolkozok rajta, hogy abbahagyom... nagyon gyanús, hogy előtte soha nem volt ilyen problémám :(
2010. szept. 20. 12:23
 5/12 A kérdező kommentje:
biztos vagyok benne, hogy csak én vagyok neki. a legutóbbi gyógyszerszedésnél viszont ő az utolsó 4 szemet nem vette be, mert fájt a bordája alatt, és a gyógyszer mellékhatására fogta, nem volt hajlandó beszedni a többit. lehet, hogy ezért jött vissza, mert az orvos világosan elmondta, hogy be kell szedni mindet...
2010. szept. 20. 12:25
 6/12 anonim ***** válasza:

Sajnos IGEN, mert a tabi megváltoztathatja a hüvely savasságát, ezáltal fogékonyabb leszel a gombára. Tehát közvetve okozza. Ha abbahagyod, valószínűleg megszűnnek a panaszaid. Kolléganőm totál így járt, csak ő candidával, lehet, hogy neked is azt kéne nézni.

Azt hiszem, ez rá is van írva a használati utasításra, de nem biztos. A Yadine-t nem ismerem, az enyémen rajta van.

Egyébként az is lehet, hogy más tabit kéne kérned, de ez csak tipp, lehet, hogy mindnek van ilyen hatása.

2010. szept. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12,26 újra, az nagy hiba volt, hogy a párod nem szedte végig a gyógyszert, sőt, felelőtlenség.
2010. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs, nem rosszat akartam ám, csak ilyen is van. Most viszont már úgy gondolom, hogy simán visszafertőződtél a barátodtól, valóban minden szemet be kell szedni. Különben el sem kell kezdeni.
2010. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Figyi, nekem már nem tudom hanyadik gyógyszer sem segített, amikor afták miatt mentem fogorvoshoz aki eküldött vérvételre a körzetihez, innen mentem allergológhoz, és kiderült h lisztérzékeny vagyok. A diéta 2-3 hónapjától megszűntek a hüvelyi panaszaim, csak a nyáron, hogy önkéntesen abbahagytam a diétát, vissza is jött a gomba...+ hajhullás, szemkáprázás...

A gomba a cukorból táplálkozik, psóbálj meg nem enni édességeket, hagyd el a cukrot vagy csak nagyon kis mennyiségben fogyassz. Ez főként azért van, mert az immunrendszered le van gyöngülve. Szerintem érdemes lenne utánnajárnod, lehet hogy ez a bajod, és akkor felesleges gyógyszerekkel nyomnod magadat!

2010. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha eddig sose volt gondod, akkor valószínű, hogy a tabi a hibás. Szerintem hagyd abba, akkor meglátod jobb lesz-e.

(Egyébként a legtöbb tabi betegtájékoztatójában fel van tüntetve mellékhatásként)

2010. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!