Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet helyreállítani a...

Hogyan lehet helyreállítani a hüvelyflórát? Magától vagy pl menzesz utál helyre tud állni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt én is szeretném tudni, ugyanis valószínű, hogy nekem sincs rendben egy hónap alatt kétszer kaptam el fertőzést, pedig nem éltem ez idő alattt nemi életet.
2010. szept. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magától helyreáll, de csak ha kezelték a fertőzést. Táplálkozással annyiban befolyásolható, hogy nem ajánlott nemespenészes dolgokat enni, pl. penészes sajt, téliszalámi, és a gomba cukorral táplálkozik, tehát a cukorbevitelt kell csökkenteni.
2010. szept. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Például tejsavat tartalmazó intim mosakodó szerekkel. Akkor kap el az ember lánya különböző fertőzéseket, amikor a természetes savas kémhatás valami oknál fogva eltolódik lúgos irányba. itt egy példa:


[link]

2010. szept. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És ha egy 10 kúpos kezelés után egy hétig tünetmentes és aztán ismét elkap egy fertőzést? Akkor csak nem állt helyre magától a hüvelyflóra, pedig én is használok intim mosakodó gélt.
2010. szept. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor indokolt lehet egy alaposabb kivizsgálás, mert a makacs, visszatérő fertőzések hátterében szokott lenni valami.
2010. szept. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ehh, megint természetgyógyászat:

[link]

2010. szept. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Táplálkozás + krill olaj, és vagy immunerősítés.
2010. szept. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A legjobb az, ha a nőgyógyászod hosszabb távú kúrát javasol. A kúpok felirogatása általában nem használ túl sokáig..

A hüvelyflóra felborulása miatt sokszor jelentkezhet gomba, amit legtöbbször egy MYCOSYST GYNO nevű szájon át bevehető tablettával orvosolnak. Egy dobozban kettő található, de előfordulhat, hogy több dobozzal is felírnak, hogy meghatározott időpontokban (pl. 1.tabletta bevétele után 4 nappal 2.tabletta, majd az 1. gyógyszer bevételéhez képest 1 hónap múlva a 3.tabletta és így tovább) vehesd be. Emellett persze felírhatnak kúpokat, illetve gyakran javasolnak tejsavas (vagy egyéb) irrigálást is.

A gyógyszer kiöli a megtelepedett gombákat, a kúp helyileg gyógyít, míg az irrigálás megakadáyozza a betegség újboli kialakulását.

A canesten kúpok és kenőcsök önmagukban csak rövid távon nyújtanak megoldást.

Mindenképpen konzultálj a nőgyógyászoddal, aki egy hüvelykenet levétele után remélhetőleg a megfelelő kezelést tudja biztosítani!


Akinek ilyen gondja van, tényleg menjen orvoshoz, mert ebből később súlyosabb betegségek is kialakulhatnak ( pl. hólyaghurut)!

2010. szept. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
És még annyit hozzátennék, hogy az antibiotikumok illetve a különböző fogamzásgátlók (lokálisak vagy tabletták) is gyakran okozhatnak hüvelyproblémákat. Az irrigálást nagyon tudom ajánlani!
2010. szept. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!