Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért vizsgál így az orvos?

Miért vizsgál így az orvos?

Figyelt kérdés

Még szűz vagyok, most voltam először nőgyógyásznál, mert 2 hetet késett a menstruációm és sokáig tartott, kb olyan 8-9 napot.

Mindenhol azt olvastam, hogy a nődoki vizsgálat 1-2 perces művelet én erre is készültem. Ezért sem értem, hogy ez miért tartott eddig. Ultrahangot csinált, kétkezes vizsgálatot és emlővizsgálatot. Az ultrahang még elég hamar véget ért, de a kétkezi vizsgálat az kegyetlen volt. Nem tudom mindenkinél ilyen-e, lehet csak az újdonság faktor miatt, de én sehol nem éreztem magam még ilyen kellemetlenül. Konkrétan annyira részletesen áttapogatta az egész alhasam és olyan erősséggel, hogy még mindig nem tértem magamhoz. 4 percen át csak ezt csinálta, már szó szerint feszengtem és kezdett fájni is, mert erővel csinálta. A mellvizsgálat úgyszintén, kb 5 perc lehetett, annyira részletes volt.

Miért vizsgált így, mi értelme így elhúzni? Egyébként nő orvos. Van aggodalomra okom, vagy ilyenek a vizsgálatok a nőgyógyásznál igazából?

Végül egyébként arra jutott, hogy stressz okozta a késést, mert mostanába sok trauma ért.

20/L



2022. aug. 1. 11:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%

Persze, hogy lehet beteg, viszont nézd meg az esélyeit is. Mégis, mi az esélye a huszas éveiben lévő embernek valami súlyos, neadjisten halálos kórra? Szinte kimutathatatlan. Erre céloztam.

Persze, meg lehet - sajnos - halni rákban gyermekként is, attól még szerencsére ez csak rettentő ritka kivétel.

2022. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Unokahugom 1 hónappal a 8. születésnapja előtt halt meg, leukémiás volt.


3 éves unokaöcsém pedig 2 nappal a műtét előtt, peacemakert kapott volna.


Baráti körből kapásból 3 férfit tudok mondani akik tinikoruk óta küzdenek prosztata gyulladással x időnként.

Az egyik krónikus gyulladástól szenved - 30-s éveinkben járunk most.


Egyik nagyon kedves ismerősőmnek 30 évesen kellett a heréit eltávolítani rák miatt, spermát lefagyasztatni.


Volt évfolyamtársnőm 32 évesen a 2. gyermekével volt várandós mikor az egyik legagresszívabb mellrákot diagnosztizáltak nála.


Ennyit ezekről.


A betegséget nem érdekli a kor.


Attól mert nem hiszed, még sajnos megtörténik sokakkal.


Balga aki arra hajaz; mennyi az esélye; csak mert ilyen fiatal..

2022. aug. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
56%

22

Igen, szomorú amiket írtál, ezt nem is vontam kétségbe. Sőt, én is tudok az ismeretségi körből 3 éves agydaganatban elhúnyt kisgyerekről, 20 éves hererákosról és leukémiásról.

Amit én gondolok, az az, hogy ettől még nem kell minden húsz éves fiúnak urológushoz járnia, hátha ő is rákos. És nem fogjuk a 3 éves gyerekeket cétézni sem, mert felesleges.

A betegségeknek igenis van rizikós korcsoportja, amikor tipikusan jelentkezik. Ez nem jelenti azt, hogy más életkorban ne fordulhatna elő. A kérdés megint az, hogy mi az esélye. Vannak tragédiák, de a döntő többséget ez szerencsére nem érinti.

2022. aug. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem, mi a problémád. Örülj neki, hogy alapos volt.


Kellemetlen? Hát, igen, de a nőgyógyászati vizsgálat mindig az.

2022. aug. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Huh ezigen, köszönöm a válaszokat! Láttam az elején többen is kérdezték, igen ezt kifelejtettem. Végbelen keresztül vizsgált meg, mivel ahogy írtam, szűz vagyok. Már eleve az is kellemetlen volt csak hogy felnyúlt, de maga az, hogy ennyire erőltette az egészet. Mindenkitől azt hallom, hogy 1-2 perc az egész, az enyémet meg annyira részletesen csinálta, hogy már nagyon nem bírtam idegekkel. Csak érdekelt volna, hogy másnak is volt-e így.

A prosztatás-kitérésre nem reagálok inkább, mivel nem volt benne a kérdésben. :) Mégegyszer köszi minden választ.

2022. aug. 4. 11:08
 26/26 anonim ***** válasza:
84%

25

Jelezte, hogy végbélen keresztül fog vizsgálni?

2022. aug. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!