Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért vizsgál így az orvos?

Miért vizsgál így az orvos?

Figyelt kérdés

Még szűz vagyok, most voltam először nőgyógyásznál, mert 2 hetet késett a menstruációm és sokáig tartott, kb olyan 8-9 napot.

Mindenhol azt olvastam, hogy a nődoki vizsgálat 1-2 perces művelet én erre is készültem. Ezért sem értem, hogy ez miért tartott eddig. Ultrahangot csinált, kétkezes vizsgálatot és emlővizsgálatot. Az ultrahang még elég hamar véget ért, de a kétkezi vizsgálat az kegyetlen volt. Nem tudom mindenkinél ilyen-e, lehet csak az újdonság faktor miatt, de én sehol nem éreztem magam még ilyen kellemetlenül. Konkrétan annyira részletesen áttapogatta az egész alhasam és olyan erősséggel, hogy még mindig nem tértem magamhoz. 4 percen át csak ezt csinálta, már szó szerint feszengtem és kezdett fájni is, mert erővel csinálta. A mellvizsgálat úgyszintén, kb 5 perc lehetett, annyira részletes volt.

Miért vizsgált így, mi értelme így elhúzni? Egyébként nő orvos. Van aggodalomra okom, vagy ilyenek a vizsgálatok a nőgyógyásznál igazából?

Végül egyébként arra jutott, hogy stressz okozta a késést, mert mostanába sok trauma ért.

20/L



2022. aug. 1. 11:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
34%

10

Ne haragudj, de ebből nem mondhatta meg... Valószínűleg ráhibázott.

2022. aug. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg kellemetlen, de szükséges vizsgálat. Nekem vannak egyéb problémáim, ezért minden évben van ilyen vizsgálatom. Nem egy leányálom, de ezt vele adják. Nőnek lenni szívás :D
2022. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
40%
12: azért kérdezz meg egy férfit is végbélen keresztüli prosztatavizsgálatról.... Nem biztos, hogy nőnek lenni a nagyobb szívás... :-D
2022. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

11

De. Így volt. Az összenövéseket érezte. Kb. 10x mondtam neki, h soha nem volt, ő meg mondta, h volt. Elég vicces volt. Ééés aztán eszembe jutott, h 5 évvel korábban ügyeleten kötöttem ki iszonyatos jobb alhasi görcsök miatt.


Nem mentem nőgyógyászhoz, mert khm... buta voltam és a tüneteim, fájdalmaim megszűntek.

2022. aug. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
85%

13

A férfiak nem járnak prosztatavizsgálatra. Kb. 60 évesek, mire problémás lehet.

2022. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
48%

15: azt te csak hiszed....


A prosztatagyulladás bármely korban előfordulhat...

2022. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
60%
15# 🤦‍♀️ Te tényleg ennyire buta vagy?
2022. aug. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

17

Miért is?

A prosztatagondok 50 fölött jelentkeznek jellenzően. És ahogyan írtam, a férfiak elenyésző része jár szűrésre. Tele van ilyen cikkekel a net, keress rá, én kiváncsiságból megtettem.

2022. aug. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
74%

Nos mert a prosztata gyulladás nincs korhoz kötve.. A prosztatát nem érdekli hány éves vagy..


A mellrák sem kérdezi a kort.

Hát csak ezért.


Felejtsük már el ezeket az ordenári baromságokat, hogy mert valaki a 20 éveiben jár, vagy szűz nem lehet beteg.

2022. aug. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

19

Van egy apám meg egy öcsém. Apámnak sok évvel ezelőtt prosztatarákja volt. Megműtötték. Meggyógyult. Még kontrollon sem volt azóta...


Öcsém sztem életében nem volt pr. vizsgálaton, 40 elmúlt...

2022. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!