Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampon vagy a betét jobb a...

A tampon vagy a betét jobb a hüvelygomba megelőzése érdekében?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Májusban volt hüvelygombám, azóta 2x jött meg és mind a kétszer nem mertem tampont használni. Viszont amikor betétet használtam (3 óránként cseréltem), akkor ismét elkezdett viszketni, kellemetlen volt, nem tudom. Most Canesbalance-ot nyomok magamba, hátha segít (egyébként úgy tűnik igen), de szerintetek a tampon jobb lenne ha el szeretném kerülni a hüvelygombát?:)

Természetesen minden nap cserélek alsóneműt (100% pamut), fürdök, figyelek a lenti higiéniára (nem használok ott illatosított terméket (csak kívül persze), nem használok intim mosakodónak titulált dolgokat.) Köszi előre is a válaszokat!



2022. aug. 2. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
A betét a jobb, mivel a tamponnal befelé tuszkolod a kórokozókat, míg a betét engedi a természetes tisztulási folyamatokat. Ha visszatér a probléma, érdemes más hatóanyaggal próbálkozni vagy egyszerűbb felkeresni a nőgyógyászt.
2022. aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Betétnél a viszketés nem feltétlen fertőzés miatt van. Lehet, hogy a termék irritál. Én például nem tudok tisztasági betétet használni a vérzések között, sokfélét próbáltam már, mert teljesen kiszárít és viszketek tőle.

Ha biztos vagy benne, hogy nem a betét miatt van, akkor igen, másféle kezelést kell kezdeni.

2022. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem is tudtam, hogy magától a terméktől is viszkethetek. Most visszagondolva mindig is kényelmetlen érzés volt a betét... Akkor szerintem elsősorban utánanézek illatosítómentes betéteknek, aztán pedig meglátjuk, fennmarad-e a probléma. Köszi!
2022. aug. 2. 12:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a tampon. Betéttől nekem is minden bajom van, főleg ilyen melegben, befülled, beizzad, akármennyire is cseréli az ember, hisz az alja műanyag nyilvánvalóan.
2022. aug. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt már hüvelygombám, és a nődokim eltiltott a tamponhasználattól. azóta csak betétet használhatok. eleinte furi volt, de hamar hozzászoktam. aztán arra is rájöttem, hogy valahol szerintem a betét természetesebb mint a tampon. jó, van hogy picit kényelmetlen de ki lehet bírni, nem olyan rossz az.
2022. aug. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Betét, de csak akkor, ha megfelelő higiénia mellett megfelelő időközönként cserélve van.
2022. aug. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!