Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet kérni a nőgyógyászt,...

Lehet kérni a nőgyógyászt, hogy több fázisú fogamzásgátlót írjon fel?

Figyelt kérdés
Eddig 4 fajtát szedtem, mindegyikkel bajom volt. Megölte a libidómat és folyamatosan viszkettem, gombásodtam. Mind a 4 egy fázisú volt. Lehet kérni a nőgyógyászt, hogy írjon fel olyat, ami több fázisú, tehát más más mennyiségű hormont tartalmaz mindegyik szeme? Maszekhoz megyek mindenképp, csak nemrég költöztem el, így a régi orvosomhoz már nem tudok visszamenni, mert messze van.

2022. aug. 5. 15:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Tennék egy próbát ezzel is, hátha.
2022. aug. 5. 15:10
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de valószínűleg ugyanúgy rossz lesz neked.
2022. aug. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gondolod? Mondjuk én se fűzök hozzá sok reményt, hogy jó lenne.
2022. aug. 5. 15:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen a kérdésre vászolok, de a húgomnak is problémás volt minden tabletta, az orvosa javasolta a hormonálus hüvelygyürüt, az tökéletesen bevált neki, védekezésként jó hatásfoka van, és jóformán nincs mellékhatása. Esetleg ezt is fontolóra vehetnéd, mint módszert.
2022. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Az nem tud kiesni? Nem érzi a partner?
2022. aug. 5. 15:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Kiesni nem tud, és szerinte semmit nem érez belöle sem ö, sem a párja
2022. aug. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne nézz egy állatnak kérlek, én csak őszinte lennék. (26/N)


Fájdalmas eleinte ugyan, de hormonmentes a rézgyöngy. Szülés előtt is használható, nem olyan durva, mint egy T-alakú spirál. Kényelmetlen, de pesszárium és spermicid kombó is használható. Ez akkor jó, ha van elég libidója a nőnek, hogy irányítani tudja a dolgokat, mert a merevedés nem feltétlen vár addig, amíg ezeket nőként felhelyezzük. Tapasztalat. Sosem szednék hormont. Alapbetegség + családi trombózisok halmozódása okán. Amelyik férfi ezt nem fogadja el, azzal nem is erdemes együtt lenni. Kérdező, próbálkoznál esetleg ilyesmivel, amíg helyrejössz kicsit? Mert én váltás helyett inkább egy kis szünetet javasolnék, kb. Fél évet, hátha a nőgyógyászati gondjaid is enyhülnének. A Kaya pesszáriumot nagyon javasolják, sokkal kényelmesebb, mint az állami doki által felírt valami, az aztán tényleg kellemetlen tud lenni mindkét fél számára... a legtöbb intrauterin eszköz amúgy kenyelmetlen lehet, ha a partnernek kimondottan nagy a szerszáma. Ebben az esetben meg tudom érteni a tablettát, mert valóban nagyon fájdalmas tud lenni úgy. :(


A termékeny napjaid meg érdemes kiismerni, vannak róla videók is Youtubeon, bár fog. Gátló nélkúl lehet nem lesz peteérésed egy darabig még, nem feltétlen ürülnek ezek a hormonok hamar. Más meg 1 szemet kihagy és terhes lesz...:'(


A libidót sajnos minden tabletta elviszi. Mivel megakadályozzák a peteérést, így hormonálisan nem alakul ki a befogadóképes állapot. Az alap peteérés környékén a nem tablettát szedő nők sokszor a falat kaparják, mert állandóan van hozzá kedvük, hiszen a szervezet célja a megtermékenyülés, bármennyire nem akarjuk mi ezt. És vannak időszakai a ciklusnak, amikor alapból is szó szerint sivatagi állapot van, mert vége a peteérésnek... ezeket a természetes folyamatokat megszünteti a tabletta. Nálam ez úgy néz ki, hogy van össze-vissza 1 hét, amikor nem árt, ha van nàlam sikosító.


Ez nekünk megfelel, szóval nem gondolkodnék sosem tabin.

2022. aug. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es: nem akarlak provokálni, de a réz (akár gyöngy, akár spirálbevonat) minden formában gyulaldást okoz, ezért véd a terhesség ellen. Cserébe viszont igen nagy mértékben fokozza a méhgyulladást-petefészekgyulladást (meddöség), illetve a rák kockázatát. SOk országban már be van tiltva éppen emiatt, vagy legalább is nem javasolják a mellékhatások miatt.
2022. aug. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem provokáció egyáltalán, vannak mellékhatásai. A Mai napig olyan nőknek javasoljak főleg, akik nem akarnak több gyereket, mert gyulladással jár, ami elzarhatja a petevezetéket is akár. :( 35 felett trombózisveszély miatt kombinált tablettát fel sem lenne szabad írni. Kismamák szoptatás mellett csak ösztrogénest szedhetnek tudtommal, de annál a teherbeesési esély valamivel nagyobb. Viszont 35 felett ösztro-prog kombinált tablettát nem lenne szabad szedni.


A tabletta is növeli a mellrák kockázatát és úgy tudom a méhszájseb kialakulását (amiből rák lehet) Szinte minden fogamzásgátló növeli. :(


Viszont rengeteg ismerősöm nem szed semmit hosszú évek ota, mégsem lettek terhesek, hormonmentes módszerekkel. Anya se szedett sosem.


3-4 gyerek után meg el lehet kötni a ferfi-női ivarjáratokat is, nekem ez lesz a megoldás, ha majd többet nem szeretnék.

2022. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Spirált tuti nem rakatnék, se hormonosat, se hormonmenteset. Pesszáriummal sem szívesen vesződnék. Tartottam több év szünetet is az utolsó tabletta előtt, mégis szinte azonnal viszketni kezdtem, a libidóm pedig pár hét alatt meghalt. Megpróbálnám előbb a több fázisú tablettát, ha nem válik be, akkor a gyűrűt. Aztán ha az sem, akkor feladom.
2022. aug. 6. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!