Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Legjobb D vitamin babatervezés...

Legjobb D vitamin babatervezés előtt?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom nagyobb dózisban ajánlott vitaminokat,mivel jelenleg elêg vékony a méhnyálkahártyám (5,2mm). Eddig az Eurovit oliva D-t szedtem, 2200NE. Kinek mi vált be,miket ajánlottak? És bocsánat még a kérdésért,lehet én vagyok a buta,de a 2000mg=2000NE?

2022. aug. 7. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A wikin ott van az átszámítása:

[link]

1 NE = 0,025 μg kolekalciferol

A D vitamint túl lehet adagolni, inkább várandósoknak szánt multivitamint lenne érdemes szedned. A patikában segítenek választani.

2022. aug. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Napozás
2022. aug. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tul lehet adagolni, de az nem ennel a mennyisegnel kezdodik, amit a kerdezo szedett, hanem annak legalabb a tizszerese, honapokon keresztul, naponta szedve.


Szoval ettol nem kell ennyire parazni. A multikban meg eleg keves d-vitamin van, erdemes kulon szedni.

Mi a baj amugy azzal, amit eddig szedtel kerdezo? Teljesen jo.

2022. aug. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a D vitamint túl lehet adagolni ma már tévhitnek számít. Több ezer NE-s vitamint kéne ahhoz szedned, hogy ez megtörténjen. Heti szinten ha D vitamint akarsz szedni 3000-4000 NE-s 3-4x szedése semmi bajt nem okoz.
2022. aug. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért javasoltam multit, mert abban van folsav vagy folát, ami sokkal fontosabb, mint az, hogy gigadózisú D vitamint szedjen és még sok más, amik szintén javíthatják a teherbeesés és az egészséges baba esélyeit.
2022. aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kerdezonek tobbfajta vitamint kell szednie, amit az orvos ajanlott, szoval elso korben azt erdemes betartani es ugy, ahogy o mondta.

Gondolom folsav is van koztuk.


A multiban van mindenbol egy picike, de sokszor ez igy nem jo.


Alapvetoen oke, ha nincs kulonosebb bajod, csak kell egy kis tamogatas, de ha valamire celzottan es nagy mennyisegben kell vitamint szedned,akkor ahhoz erdemes kulon keszitmenyeket venni.

Es sokszor az se mindegy, hogy mit mivel szedsz. Csomoszor van ugy, hogy gatoljak egymas feszivodasat, szoval hiaba van a multiban ezer dolog, ha annak a fele nem hasznosul.

2022. aug. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bioextra 3000 NE,ja és háziorvos felírja 100 db-os 1000 FT és nem kell megvedd a drága eurovitet ami 2200 NE.
2022. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3-as: nincs semmi baj vele,csak ezt már korábban is szedtem,még a doki előtt és csak arra lettem volna kíváncsi,hogy ez elegendő mennyiség e,de akkor maradok ennél. :)

És persze,más vitaminokat is szenek: C,E és inofolic,ami folsav tartalmú (ezt is a doki ajánlotta és én is csak jókat olvastam róla)

2022. aug. 7. 20:27
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is receptes Bioextrát szedtem évekig nőgyógyászom és endokrinológusom javaslatára, aztán jobban utána olvastam a vitamin témának, végeztem egy kis amatőr “piackutatást” és ennek hatására váltottam a GAL D+K-vitaminjára. Azóta több gyártónak is kijött ilyen komplex D-K2-K1-(esetenként)A-vitaminja, csak nem mindben van jó felszívódású K2. Most ezt egyesével nem elemezném, hogy melyik mire kell, legyen elég, hogy a D-vitamin ezekkel együtt hasznosul megfelelően. Jó komplex még a WTN hasonló vitaminja, meg a Yiya is. Abban mind egyezik, hogy 4000 NE bennük a D, de a GAL Babaváró vitaminjában is ennyi a D, ami szintén klasszisokkal az átlag terhesvitaminok felett volt akkor, amikor összehasonlítgattam vagy húszat a megismert szempontok alapján. Én is úgy tudom, hogy tényleg naponta és hetekig le kell tolni napi minimum 50.000 NE D-vitamint a “túladagoláshoz”, a K-vitaminnak meg (szintén zsírban oldódó) nincs is felső határa, mert nincs bizonyított túladagolásos eset.

A folsav itt többször elhangzott, de azt jó tudni, hogy a folsav nincs hatással a termékenységre. Viszont mégiscsak érdemes szedni arra az esetre, ha sikerülne a megtermékenyülés, mert akkor védi a babát egy korai fejlődési szakaszban esetlegesen kialakuló rendellenességtől. Ez az 5. terhességi hét körül esedékes és sokan még nem tesztelnek ilyenkor, úgyhogy inkább szedje az ember korábban, minthogy lekéssen róla, mert nem tudja, hogy terhes. Ja, és az emberiség fele nem tudja bontani a folsavat, ezért a jobb terhesvitaminokban már folátként van benne!

2022. aug. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Ó, közben kommenteltél. Az Inofolicot szeretik ajánlgatni az orvosok az erős kampánya miatt, de érdemes tudni, hogy ugyanaz a vegyület étrendkiegészítőként sokkal olcsóbb. Itt is tudom ajánlani a WTN vegytiszta inozitolját, abban nincs folsav, de mint említettem, nem tudod, hogy egyáltalán tudod-e hasznosítani, úgyhogy érdemes helyette folátot szedni külön, vagy B-komplexben. De a Pharmekal inozitoljában van folsav pont az Inofoliccal megegyező mennyiségben, csak az ízesített.

E-vitaminból is érdemes komplexet szedni,amiben van mindenféle tokoferol, nem csak alfa. A Q10 meg segíti a petefészket, ha mar termékenységről van szó…

2022. aug. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!