Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anorexiásként ha nincs menstru...

Anorexiásként ha nincs menstruáció van peteérés?

Figyelt kérdés
Anorexia nervosából próbálok kigyógyulni. Élvezem ha eszem, jókat eszem, és a felfogásom rengeteget változott. Majd ha eljön ehhez a bizonyos életkorunk akkor a párommal szeretnénk babát, viszont még nem tért vissza rendesen a menstruációm. 2x jött meg közte 3 hónap kimaradással, majd május óta semmi. Ilyenkor akkor peteérés sincsen? Érdekelne hogy ilyenkor hogy működik a test. 170 cm-hez még mindig csak 48.5 kg vagyok. Az orvosom szerint kb ha elérem az 50kg-ot akkor rendeződik a menzeszem is. Válaszaitokat előre köszi

#menstruáció #terhesség #peteérés #Gyógyuló anorexia #48.5kg
2022. aug. 17. 23:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs adekvát válasz. A menstruációt megelőzi a peteérés.

Amennyiben még nem állt vissza a ciklusod nem lehet megjósolni sem, a hormonrendszerednek idő kell, amíg helyreáll.

Eleve bizonyos életkorról beszélsz, addigra remélhetőleg rendeződik a helyzet, de attól még most is kell védekezned, ha nem szeretnél gyereket még. Pszichológushoz remélem jársz, mert a kiváltó okot kellene megszüntetni.

2022. aug. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz. Tudom, a megszakítás nem védekezés. Első szex volt, és így voltunk együtt. Teljesen időben véget vetettünk az aktusnak. Tudom, hogy az előváladék is tartalmazhat spermiumot (olyat ami él) de ennyitől ugye nem lehet baj? Jövő hét szerda-csütörtök tudok csak tesztelni
2022. aug. 17. 23:29
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs menstruáció akkor általában nincs peteérés se, ha sokáig egészségügyi okok miatt rendszertelen volt a ciklusod vagy nem is volt annak időbe telik visszaállnia. elsősorban az orvosodra hallgass, ha nagyon aggaszt akkor menj el nőgyógyászhoz, de sztem amíg nem gyógyultál meg addig ne próbálkozzatok a teherbeeséssel mert nem biztos hogy jót tenne neked se fizikailag se mentálisan
2022. aug. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
18%
Hogyne lehetne baj egyetlen alkalomból. A helyedben inkább elmennék esemény utániért, ha most történt, tesztelni aktus után 2 héttel érdemes csak.
2022. aug. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem is próbálkozunk, szeretnénk babát, de jóval később. Egyezer szexeltünk megszakítással, ezentúl csak óvszerrel fogunk.
2022. aug. 17. 23:38
 6/25 A kérdező kommentje:
4-es. Olvastad a kérdést? NINCS menstruációm…. Így azért más a helyzet, ha csak egy picikét is…
2022. aug. 17. 23:47
 7/25 A kérdező kommentje:
Ez augusztus 1-jén történt
2022. aug. 17. 23:53
 8/25 anonim ***** válasza:
Akkor már tesztelhetsz bármikor.
2022. aug. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónapig nem jött meg bár előtte soha nem fordult elő. Amikor dokihoz mentem végre vele ő azt mondta nem vastagodott a nyálkahártya majd 3-4 hét múlva fog megjönni, ha nem menjek vissza! Menstruáció helyett spontán peteérésem lett amiből hamarosan megszületik a kis babám. Ezzel azt akarom mondani, hogy bár ritka, az esély mindig meg van. Ha nem akarjátok tegyetek ellene!!!
2022. aug. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
24-én tesztelek. Utolsó, de ti is megszakítottátok, és előváladékból lett a teherbeesés? Vagy ti szerettétek volna a kis csodát?
2022. aug. 18. 07:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!