Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anorexiásként ha nincs menstru...

Anorexiásként ha nincs menstruáció van peteérés?

Figyelt kérdés
Anorexia nervosából próbálok kigyógyulni. Élvezem ha eszem, jókat eszem, és a felfogásom rengeteget változott. Majd ha eljön ehhez a bizonyos életkorunk akkor a párommal szeretnénk babát, viszont még nem tért vissza rendesen a menstruációm. 2x jött meg közte 3 hónap kimaradással, majd május óta semmi. Ilyenkor akkor peteérés sincsen? Érdekelne hogy ilyenkor hogy működik a test. 170 cm-hez még mindig csak 48.5 kg vagyok. Az orvosom szerint kb ha elérem az 50kg-ot akkor rendeződik a menzeszem is. Válaszaitokat előre köszi

#menstruáció #terhesség #peteérés #Gyógyuló anorexia #48.5kg
2022. aug. 17. 23:19
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Bocsi, 25. Csütörtökön
2022. aug. 18. 07:02
 12/25 A kérdező kommentje:
És… nekem nem 2 hónapig. Volt 1.5 év teljes kimaradás, majd valami csoda folytán 2x jelentkezett közte 3 hónap szünet, majd megint a 3. Hónapja nincs meg. 3 hónapos várandós nem lehetek mert csak most volt az első szexuális élményem.
2022. aug. 18. 07:09
 13/25 anonim ***** válasza:

De menstruálsz, szóval van peteérésed.

Az egy dolog, hogy két hónap kimaradt - előfordul, mert táplálkozási zavarosként egy adott súly alatt senkinek nem jön meg -, de attól lehet peteérés, sőt az orgazmus is képes soron kívüli peteérést okozni.


Figyeljetek erre. Az előváladéktól nagy eséllyel nem esel teherbe, de mindig védekezzetek - nem pharmatexszel (sokak szerint jó módszer - hát, nem az), hanem óvszerrel.


Te ne szedj gyógyszert, míg nem gyógyultál meg, mert egyelőre durva hormonzavarod van.

2022. aug. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
66%
Nőgyógyászhoz jelentkezz be a menzeszed miatt (endokrinológus sem ártana és egy vérkép).
2022. aug. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
21%

170 cm-hez 48 kiló vagy. Én 180 cm-hez voltam egész életemben 60 kiló. Megnéztem a BMI-ket (az lett volna a tippem, hogy ugyanannyi). Neked 16,61, nekem 18,52. Tehát neked nagyon alacsony még mindig!


RÁADÁSUL te éheztél, a szerveidet kicsit hát hogy is mondjam, leamortizáltad és most a testednek regenerálódásra van szüksége. Sok, nagyon sok időre.


Szerintem védekezzetek, de nem fog ez a ciklus rendeződni egyhamar.

2022. aug. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
39%

Azt remélem tudod, hogy amíg nem rendeződik a hormonháztartásod, gyereketek sem lehet.


Fiatal korban nem annyira probléma, viszont hogyha majd valamikor babát szeretnétek és te összevissza menstruálsz az nem lesz jó.

2022. aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
77%

A peteérés mindig a menstruàció előtt van (pontosabban a menstruáció van a peteérés után, de ez részletkérdés). Neked nincs is szabályos ciklusod, így aztán soha nem tudhatod mikor van épp peteérésed. Magyarul védekeznetek mindig kell.


Ha lesz peteérésed, akkor utána biztos, hogy lesz vérzésed is, ha nem esel teherbe. (Fordítva ez nem ilyen egyértelmű, attól még, hogy volt vérzésed, nem biztos, hogy peteérésed is volt már.) Olyan, hogy spontán peteérés nincs, az egész egy összetett hormonális folyamat eredménye, ami nem borul fel egy orgazmustól, viszont mivel te nem tudod épp mi zajlik a testedben, számodra minden spontán.

2022. aug. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Ezt értem, de… megszakítással (nem, nem élvezett belém, egy kicsit sem, szóval működött a megszakítás) szóval így kisebb az esély mintha még el is élvezett volna. Tesztelni fogok, de pár napig lehetőségem még nincs. Mit gondolsz? Mekkora az esélye a babának?
2022. aug. 20. 08:29
 19/25 A kérdező kommentje:
De várj. Ha a vérzest megelőzi a peteérés, akkor ha nem vérzek peteérésem sincs?
2022. aug. 20. 08:33
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Most nincs vérzésed, tehát saccperkb 2 héttel ezelőttig nem volt peteérésed. Azóta, vagy akár éppen most viszont lehet, és erről leghamarabb két hét múlva bizonyosodhatsz meg, amikor váratlanul megjön/továbbra sem jön meg. Vagy ha nem védekeztél, akkor akár meg sem jön, hanem rögtön terhes leszel.


Egyébként személyes véleményem, hogy irtó minimális az esélye, hogy terhes lennél. A megszakításossal nem (csak) az a baj, hogy ha nem húzza ki időben és egy "kicsit" belédélvez, hanem az, hogy az előváladékban (ami megjelenését legjobb tudomásom szerint nem érzik a férfiak, és abban a környezetben nem is felismerhető és elkülöníthető a női nedvektől) is lehet spermium, és attól is teherbe tudsz esni. Én a józan paraszti eszemmel azt gondolom, jóval kisebb az esélye, meg egyébként volt olyan időszak, amikor mi is lazán vettük és védekeztünk így, de ha véletlenül nem kívántan teherbe esel, nem fog ez vigasztalni.

Szóval szerintem ne aggódj, de azért tesztelj, és ne ez legyen a védekezés. Annál is inkább, mert ilyen előzménnyel te tényleg csak akkor vennéd észre, ha terhes vagy, ha megmozdul. Hiszen a menstruációd eleve nem állt vissza rendesen.

2022. aug. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!