Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van ez? Ugye nem kell a...

Miért van ez? Ugye nem kell a legrosszabbra gondolnom?

Figyelt kérdés

Világ életemben félős voltam, mindig féltettem a saját egeszségem, és a másokét is, de ez most mellékes. Ezért sem tudom, hogy mihez kezdjek, mert nagyon bepánikoltam. 18 éves lány vagyok, már 11 éves korom óta menstruálok, azaz 7 éve. Már rég beállt, kb. olyan 4 éve folyamatosan mindig 30 nap után jött meg napra pontosan. Szűz vagyok. Már az előzőnél is beparáztam, mert 6 napot késett. Tudom, tudom, hogy nem lehetek terhes, én nem is attól félek. Hanem, hogy valami ciszta, vagy akármilyen betegség okozza, nem akarok a legrosszabbra gondolni. Aztán oké, megjött a 6ik napon, úgy örültem, így még soha. Errefel most megint. 23-án meg kellett volna jöjjön, és azóta, 8 napja betétben ücsörgök a dög melegben állandóan, és még mindig nem jön. Tiszta ideg vagyok és nem tudom mire gondoljak. A melegtől is lehet ez a rengeteg késés? Stresszes nem vagyok mostanába. Nem szedek gyógyszert, megfázva sem vagyok. Mit tegyek? Nőgyógyászhoz nem szeretnék menni, csak abban az esetben, ha kimarad ebben a hónapban, mert én csak is remélni tudom, hogy 1-2 napon belül megjön végre...

Annyira meg vagyok ijedve, kérlek mondjatok valami bíztatót!:(



2022. aug. 31. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
És miért is nem akarsz nőgyógyászhoz menni?
2022. aug. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert félek, nincs lehetőségem, mert vidéken élek es itt nincs, drága és ha úgyis megjön pár napon belül nem költenék rá.. soroljam még? Nekem csak egy kis biztatás és nyugtatás kéne, hogy "igen, enbe a melegbe megesik az ilyesmi" vagy mittudom én. Aki volt már ebben a cipőben, mert én nincs kit megkérdezzek, anyukámat meg szégyenlem megkérdezni. De ebbe kérlek ne kössetek bele, mert tudom úgyis az lenne a vége.
2022. aug. 31. 13:48
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Pedig muszáj nőgyógyászatra is menni, sajnos nem szüzességfüggő az, hogy van-e cisztád/myomád/adenomyozisod/hormonzavarod/PCOS-ed és sorolhatnám végtelenségig a nőket érintő betegségeket.
2022. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Esetleg vehetsz premens kapszulát, egyszerű vitamin, ha nincs semmi bajod akkor is szedheted. Nekem nőgyógyász ajánlotta :D De azért kérdezd meg őt is telefonon, vagy a gyógyszerészt ha mész gyógyszertárba :DD
2022. aug. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megesik, nekem is késett random a stressztől meg a melegtől, de valamiért rávettem magam egy nőgyógyászati vizsgálatra, és kiderült, hogy egy dió nagyságú myomám van, amit azonnal kiműtöttek.

Ja és szűz voltam, 19 éves.


Barátnőmnek is ez volt, de neki csak hormonzavara volt, gyógyszert kapott.


Remélem megnyugtattalak.

2022. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
3-as, 18 éves vagyok, teljesen gyereknek érzem magam, én még egyszerűen nem tudok ezekbe bele menni, de tudtam úgyis ezt fogja mindenki mondani. Tudom jót akartok vele, de nekem egyszerűen nőgyógyászra nincs akaraterőm se és lehetőségem se. 4-es köszi a tanácsot.
2022. aug. 31. 13:53
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Melegtöl nekem fiatalon késett.
2022. aug. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7-es, igen, sok helyen olvastam én is, hogy a melegtől lehetseges, csak hogy a 7 év alatt nekem még nem volt a melegtől késésem. Ezért ijeszt meg most ez.
2022. aug. 31. 14:33
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
De annyira azért nem ilyeszt meg, hogy felkeresd a nőgyógyászatot.
2022. aug. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Én 21 vagyok, szűz nekem mostanában mindig előbb jön meg pár nappal, mint kéne, szerintem normális ha időnként nem jön meg napra pontosan, de ha nagyon sokat késik vagy nem jön meg legalább a háziorvossal beszélj.
2022. aug. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!