Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van ez? Ugye nem kell a...

Miért van ez? Ugye nem kell a legrosszabbra gondolnom?

Figyelt kérdés

Világ életemben félős voltam, mindig féltettem a saját egeszségem, és a másokét is, de ez most mellékes. Ezért sem tudom, hogy mihez kezdjek, mert nagyon bepánikoltam. 18 éves lány vagyok, már 11 éves korom óta menstruálok, azaz 7 éve. Már rég beállt, kb. olyan 4 éve folyamatosan mindig 30 nap után jött meg napra pontosan. Szűz vagyok. Már az előzőnél is beparáztam, mert 6 napot késett. Tudom, tudom, hogy nem lehetek terhes, én nem is attól félek. Hanem, hogy valami ciszta, vagy akármilyen betegség okozza, nem akarok a legrosszabbra gondolni. Aztán oké, megjött a 6ik napon, úgy örültem, így még soha. Errefel most megint. 23-án meg kellett volna jöjjön, és azóta, 8 napja betétben ücsörgök a dög melegben állandóan, és még mindig nem jön. Tiszta ideg vagyok és nem tudom mire gondoljak. A melegtől is lehet ez a rengeteg késés? Stresszes nem vagyok mostanába. Nem szedek gyógyszert, megfázva sem vagyok. Mit tegyek? Nőgyógyászhoz nem szeretnék menni, csak abban az esetben, ha kimarad ebben a hónapban, mert én csak is remélni tudom, hogy 1-2 napon belül megjön végre...

Annyira meg vagyok ijedve, kérlek mondjatok valami bíztatót!:(



2022. aug. 31. 13:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell paráznod 1 vagy 2 késés miatt de nem vagyunk jövendő mondók. Ha sokszor elő fordul akkor valami oka van ha eddig rendszeres volt. Mióma nem sürgősségi eset, sokszor nem is kell nűteni, bár lehet néha nagyon fájdalmas és terhességbe is okozhat problémát olyankor szokták. Hormonprobléma is hosszútávon okoz bajt, de nyilván nem árt tudni ha ilyen bajod van. A ciszta abból a szempontból jobban okozhat problémát hogy az sokszor pont a petefészekben van ezért ha túl nagyra nő akkor sérülhet a petefészked.

Szoval tudom hogy azt várod hogy hazudjuk azt hogy minden rendben de nem tudhatjuk, csak az orvos tudja megmondani hogy van e valami bajod. Bár gyereknek érzed magad idelye hogy tegyél magadért. Nem hiszem el a kifogást hogy nincs TB alapon nőgyogyász vidken. Azt igen hogy nem szívesen mész. Ideje lassan a kezedbe venned a dolgokat mert vannak dolgok amiket senki nem fog helyetted megoldani. Ez is ilyen eset. Ezen gondolkozz el.

Amúgy egyre több a női nőgyogyász.

2022. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Jó.. igazatok van, megadom magam. Tudom, hogy csak a jó szándék vezérel titeket es csak segíteni akartok, hisz másképp nem írnátok, hogy forduljak orvoshoz. Csak nekem nehéz belátnom ezt, mert nagyon nagyon félek. Lényegében más fiatalokkal ellentétben nem a vizsgalattól, hanem az eredménytől. De mindenképp el fogok menni, ha a jövőhétig nem jön meg. Köszönöm mindenki tanácsát és válaszát!
2022. aug. 31. 16:09
 13/13 A kérdező kommentje:
Na, nemrég megjött végül, úgy megnyugodtam. Akkor végül csak érdemes elmennem a dokihoz, vagy így már nincs értelme? (Egyebként látjátok, csak bepánikoltam. Nem kell mindenbe a legrosszabbat látni)
2022. szept. 1. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!