Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki hogy áll a súlyához?

Ki hogy áll a súlyához?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, és régen nagyon elégedett voltam önmagammal. Sovány voltam, kb. 65 kg, 169 cm iszonyat nagy mellekkel (100 D) szóval megvoltam. Most covid után derült ki a PCOs és IR problémák. 1,5 éve iszonyat sokat híztam, ma már 89 kg. vagyok és ez nekem sok. Igyekszem letornázni, amikor elmentem orvoshoz 97 voltam, szóval haladok, de baromi nehéz és közben utálom magam. Nehéz tartani az étrendet, és nehéz közben eleget mozogni, év elején még egy kis depressziós időszakom is volt. Tönkre ment az életem sok része, az egyetemen is halasztottam és sokminden nem úgy alakult, ahogy akartam. Szóval tanácsokat szeretnék kérni, amikkel könnyebb lesz kibírni ezt az egészet.:) (Nem akarom sajnáltatni magam, tudom, hogy ennél rosszabb dolgok is vannak a világban, de úgy érzem ha az életem ezen részét elegyengetem, akkor minden megoldódik.) Ugyanitt: érdekelnek vélemények mellkissebítésről.)

2022. okt. 22. 09:17
1 2
 1/14 anonim válasza:
42%
Sovány vagyok és nem tudom elfogadni a testemet.
2022. okt. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Figyelj, a fogyás mindig work in progress. Kitartónak kell lenni, nem elkeseredni, nem feladni, és a végén ott lesz az eredmény, sikerülni fog!

Talán nézz youtubosokat akik vlogolták a fogyásukat, hátha az segít hogy ne érezd magad egyedül.

A mellkisebbítést sztem ne keverjük ide, az egy teljesen másik kérdés.

2022. okt. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Én is híztam covid óta. 2x kaptam el.

Korábban 55kg voltam (168cm),most olyan 80kg. Végülis a mellem is nőtt, b-ből d kosár. Viszonylag arányosan oszlik el a súly. Nem tetszik az új alakom. Nincs semmi önbizalnam.

Próbálok fogyni, keveset eszek, csak egészséges jajákat, kenyeret nem, édességet nem stb stb. Nem fogyok egyszerűen.

Mindegy mit csinálo,nem tudok megszabadúlni a súlytól.

2022. okt. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Vékony vagyok, sokszor beszólnak miatta. Mindig is ilyen voltam. Próbálnám elfogadni magam így, mert genetikailag vagyok ilyen, nem tudok hízni. Csak mások rosszindulatú megnyilvánulásai miatt érzem magam így rosszul. Tudom, hogy nem menő mostanában vékonynak lenni, de nem tudok ezen változtatni, hiába eszek sokat. A mellem is kicsi, így strandra sem szívesen megyek. Nekem sincs önbizalmam, pedig a férjem minden nap dicsér.
2022. okt. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon átérzem én is el vagyok hízva rendesen, rengetegszer bele vágtam már, hogy na most sikerülni és kb két hét után visszaestem.. Most pár hete ismét benne vagyok és már 4,5 kg lement, ami ugyan még nem látszik, de így is büszke vagyok magamra. Én az étrendet egy ismerős dietetikussal csináltattam meg, teljesen az én igényeimre lett szabva szóval nekem csak ki kell mérni mindent és ez alapján étkezni. Emellett mindennap mozgok valamit, általában kimegyek a szabadba kocogni, majd sétálok, itthon egy kis jóga és tervezek combra, popsira is edzeni kicsit. A lelki részével is tudok azonosulni, amit írtál. Én is úgy érzem minden problémám forrása a súlyom, szintén rengeteget vergődtem az egyetemmel, mire sikerült befejezni, borzasztó önbizalommal hiányom van, amiért így nézek ki, mindig imádkozom mikor haza utazom, hogy a régi ismerősökkel ne találkozzak mert kínosnak érzem a testem. A ruha vásárlás pedig egy valóságos tortúra.. De mindezek ellenére mégis érzem magamban az elszántságot, azt kell tudatositani magadban, hogy ez egy nagyon lassú folyamat, de ha csak napi 15 percet mozogsz is az is milyen jótékony hatású. Szóval légy türelmes és kitartó! Egy év múlva ilyenkor már mindketten túl leszünk rajta! 😁 de persze ekkor se szabad abba hagyni, az étkezésre mindig oda kell figyelni a mozgás meg olyan függővé tud tenni hogy el se tudnád képzelni a napod enélkül ;)
2022. okt. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem aggódok, az űrben súlytalanság van.
2022. okt. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

5-ével ezelőtt 45/F 167 kiló volttam, majd jött az Isteni-szikra! 5-év alatt fogytam le 95-kg ra . 1-métert nem futottam,1-kiló súlyt se emeltem meg termekben .

Oltásom nincs, végig dolgoztam a vírusukat, most köszönöm jól vagyok !

2022. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%

Teljesen jól. Végre normális súlyom van (10 évnyi anorexia-bulimia és levert ED után).


Majdnem tíz éven keresztül a 45kg volt a "normális" (de voltam 40, sőt 35 is - itt jöttem rá hogy ez nem oké, mert napokon belül meg fogok halni), de most, 55-56 kilósan el sem tudom képzelni, hogyan létezhettem olyan alacsony súllyal.


Mióta meggyógyultam, kb leszrom. Sportolok, amikor kedvem tartja, eszek, amit megkívánok, és ennyi.

2022. okt. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
17%
Én akármit megpróbáltam, egy bizonyos időn túl már nem tudtam tovább fogyni. Ez van, genetika. Nem vagyok kövér, csak van rajtam egy kis "felesleg". Nem volt könnyű, de megtanultam ezt elfogadni és pozitív tulajdonságként felfogni. Mostmár nem próbálok kórosan fogyni, figyelek magamra, de szeretem magamat úgy ahogy vagyok🥰
2022. okt. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Én mindig nagyon vékony voltam, a 157 cm-hez kb. 45 kg. Nagyon nem szerettem, deszka voltam. Egyáltalán nem éreztem magam nőiesnek. Mióta kondizok, sikerült elérnem az 51 kg-t, így most nagyon elégedett vagyok magammal. Kerek a fenekem, izmos a combon, van a hasamon is végre mit fogni, nem áll ki úgy a medencecsontom. Én ezt a súlyt szeretném tartani.

26N

2022. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!