Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerek orvos és a védő nő...

Gyerek orvos és a védő nő szerint 15 hetesen 130 ml -it kell enni a babámnak majdnem 6 kg súlyához de 170 ml-it kér sőt van mikor 190 ml. Van e akinek a babája hét és súlyra hasonló? Vélemény?

Figyelt kérdés
Semmi baja tőle álltalában 150 et egyszere utána rá fél óra kéri a többit
2015. dec. 18. 05:52
 1/6 A kérdező kommentje:

ja és betarja még éjszaka is a 3 órát nem hagyunk ki és nem tolodik esetleg 10 percet

állítólag a súlyát be kell szórozni 150 el =900 azt elosztani a 8 étkezéssel úgy jött ki 112,5ml

szóval akkor ez a számolgatás sehogy nem ok ,de a lényeg hogy babucim jól érzi így magát jó étvágya van :)

2015. dec. 18. 06:07
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyit egyen egy ekkora baba, amennyivel jóllakik. Bólogatsz szépen az orvosnak és a védődőnek, aztán továbbra is eteted úgy, ahogy igényli. Ennyi. Ekkora babát nem lehet éheztetni, ha ő ennyitől lakik jól, akkor ennyitől. Ráadásul nem is nagy a súlya különsebben.
2015. dec. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek csak tudományoskodó ajánlások. Gondolom senki nem mérte meg laboratóriumban az anyatejed zsírtartalmát, de a gyerek szervezete érzi, hogy mennyi kell neki. A zsírtartalom nemcsak egyénileg, de napszaktól és az anya étkezésétől függően is változik.
2015. dec. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én babámnak a súlya hasonló, 5850 gramm most, lassan 12 hetes. Délelőtt elég neki a 120 de délután nagyon nem. Van mikor 150-et csinálok neki és kéri a többit. 180 már elég szokott lenni. :) ezért ennyit is szoktam neki eleve csinálni, ritka, mikor hagy belőle.


Én azt nem értem ezekben az orvosokban, hogy kivitelezni hogyan szeretnék? Éheztetnék a babát? A baba jobban tudja mennyire van szüksége, úgyse eszi meg ha nem kell neki.

2015. dec. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó. Az a módszer ha tápszresek, hogy a "kövér" ( szerintük) babának felírnak egy másik tápszert amiben majdnem 0 tápérték van...és a husis baba szépen elkezd csökkenni persze ordít minden nap.

Azt se tudja az ember, hogy most mi a franc van...aztán eszébe jut , hogy maradt még az előző tápszerből..hát adjunk már neki...aztán a baba meg se mukkan...aztaa!


Nos ez így megy. Szoptatósoknál lelki ráhatással csinálják , hogy éheztesd a gyereked ilyen olyan baja lesz címszóval..

Én terhesség alatt csak párszor mentem a védőnőhöz utána meg nagyívben el is kerültem.

Mosolygós mézes mázos sarlatánok akik elhitetik milyen rendesek közben lenéznek milyen "tudatlan béna" vagy.

Hidd el, van rálátásom...rokonságban is van "védő"nő.

2015. dec. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15 hetesen 7,5 kg volt, es 150-180 kozott evett. Anyatejes. A doki szerint nagyetvagyu, nincs ezzel baj.
2015. dec. 19. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!