Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi számít szabályos illetve...

Mi számít szabályos illetve szabálytalan menstruációs ciklusnak?

Figyelt kérdés

Tehát alapból ugye a nagykönyv szerint 28 napos egy ciklus.

De pl ha nekem ilyenek a ciklusaim, ez szabálytalan, vagy még belefér a normális kategóriába?

31

27

27

34

30

26

29



2022. okt. 26. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

A "nagykönyv szerint" NEM 28 napot egy szabályos ciklus, ennyi az átlag és az teljesen mást jelent.

Egy nönél akkor beszélhetünk szabályos ciklusról, ha 5 napon belül van a legtöbb esetben a ciklus hossza, néha még pár nappal több vagy kevesebb belefér.

A normális ciklushossz legrövidebb átlaga 20 nap körül mozog, a leghosszabb átlag 35 napos általában. Ez azt jelenti, hogy az adott nö eseteben nagyjából mindig 20 - 25 - 30 - 35 napos (természetesen az összes ezek közötti napszám is ok) a ciklus, nem ezek között változík folyamatosan.


A te ciklusod tökéletesen rendben van, szabályos és böven a normál hosszba is belefér.

2022. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kielégítő és megnyugtató választ! Ment a zöld!
2022. okt. 26. 11:07
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon szivesen. Ha van egyéb kérdésed, arra is szivesen válaszolok.
2022. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a legrövidebb és leghosszabb között max 7 nap különbség van (tinikorban és 40 felett max 10 nap), az szabályos.
2022. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Felnőtt vagyok már, szültem is... Azt gondoltam hogy a szülés után majd megváltozik a ciklusom, de nem, ugyanolyan, mint régen. Tervben van már a következő terhességem, igazából egyszer már sikerült ilyen nem naprapontos ciklussal teherbeesnem. Remélem most is sikerül és nem kell rá sokat várnunk. :)
2022. okt. 26. 13:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tökéletesen rendszeres ciklus. Sajnos sok kamasz gondolja hogy az ehhez hasonló ciklus teljes mértékben rendszertelen hiszen akkor lenne helyes a szervezet működése ha mindig pontosan ugyanannyi napos lenne. Ez egy nagy marhaság. De sajnos még mindig él a köztudatban... Nekem 24-29 nap között jön meg mindig.

26N

2022. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen oké, nekem 22-28 között szokott lenni :)
2022. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ment a zöld :)
2022. okt. 27. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!