Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi számít konkrétan kapustámad...

Mi számít konkrétan kapustámadasnak szögletnél?

Figyelt kérdés

Én konkrétan arra a szituációra lennék kivancsi (szögi)ha a kifutást akadályozza az ellenfél játékosa és egyszerűen a kapus útjában áll.( de nem kézzel csak testel)


Így nyílvan neki kedvező mert, ha ki is kerülné a kapus valahogy a játékost azzal már lépés hátrányban van az esetleges fejelő játékosokkal szemben.


Illetve van e ennek mértéke?

Ha csak kicsit érnek össze akkor azzonal szabadrúgás kifelé?


Illetve mivan akkor ha a kapus fut bele egy álló ellenfel játékosba aki nem szándekosan akadályozott?


Mi a célszerű teendő az ismert szabályok alapján?....a csatár szempontjából és a kapus szempontjaból?


Esetleg valaki látott e már ilyen szitukat? Tudnatok e videokat küldeni ide?


Tudom hogy a magyarok nagyon erzekenyek a focira vonatkozó dolgokkal szemben. Kérlek próbaljatok meg normálisan valaszolni. Köszönöm.


Ha valamit rosszul fogalmaztam meg elnézést.



2020. aug. 2. 00:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, elméletileg az ötösön (öt és felesen) belül van a kapusnak védett területe, ahol az ellenfél támadója nem akadályozhatja őt a mozgásban. Ha ugye kifut egy magas labdára, ott más a helyzet.


Szerintem a legtöbb esetben azért véleményesek az ilyen szituációk, mert a kapus eleve nem a gólvonal, hanem az ötös vonala környékén várja a beadást, és ott már előfordulhatnak test test elleni küzdelmek kapus és támadó között is.

2020. aug. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!