Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet hüvelygomba? Ha igen,...

Lehet hüvelygomba? Ha igen, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon viszketett tegnap és azelőtt (ma annyira már nem) "ott lent", és hirtelen sok fehérfolyásom lett, kicsit darabos, és ma egész nap éreztem valami furcsa szagot, olyasmit mint egy romlott tejterméké, vagy szörpé, vagy ilyesmi. Utánanéztem az okainak, és azt írja lehet antibiotikus miatt is, én múlt héten azt szedtem (7 napig, csütörtökön hagytam abba.)


Szóval lehet ez hüvelygomba? Csak 14 éves vagyok, és még nem jött meg.

Mi kéne tennem? Anyukám szombatig nincs itthon, elutazott, és nem akarom apámnak mondani, akinél erre az időre lakom... Ilyen bizalmasabb idősebb női ismerőseim meg nincsenek, hogy gyógyszert ajánljanak vagy elvigyenek nőgyógyászhoz (ahol még sosem voltam és igenis félek tőle)


Mi lesz most?

Baj, ha várok vele jövő hét hétfő-keddig??


2010. szept. 28. 16:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

szia!

ez nagyon úgy tűnik,hogy hüvelygomba,és a te érdeked,hogy minnél hamarabb elmúljon,hiszen ez elég kellemetlen dolog(szerencsére nekem sosem volt remélem nem is lesz).

a nőgyógyásztól nem kell félni.csak megnézi,hogy valóban mi lehet ez a fertőzés,és ír rá gyógyszert.nem fog "úgy" megvizsgálni ha nem akarod.

viszont tényleg minnél előbb elmész orvoshoz annál jobb,mert ha a fertőzés tovább terjed akkor begyulladhat a petefészked,hüvelyed,méhed ami már ennél is nagyobb problémákat okozhat.

hol laksz?ha gondolod tudok ajánlani egy jó nőgyógyászt,aki 18 év alattiakkal foglalkozik.

2010. szept. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Kriszti83 ***** válasza:
Ne aggódj, semmi gond. Térj be egy patikába és kérj hüvelygomba elleni kúpot. A gyógyszerész biztosan segít választani. Ha kezeled, 3 nap alatt megszabadulhatsz tőle, ez jobb, mint várni 1 hetet!
2010. szept. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha viszket és kellemetlen,menj el a gyógyszertárba és vegyél glicerin-borax-ot (rózsamézet).Kisbabáknál használják,nem lesz bajod töle,még ha semmi bajod nincs akkor sem.Kend be vele,a nunidat ha egy kicsit is csíp gomba,ha nagyon csíp biztos hogy gomba.De kenjed akkor is ha csíp csak az elö nap lesz rosz és szépen elmulik töle.
2010. szept. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Meg a canesten krém vagy kúp (ha szüz vagy egyértelmüen nem´tudod feltenni a kúpot!)is segít a canesten a gomba tuti ellenszere!
2010. szept. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Sajnos nem biztos, hogy gomba, a gomba szagalan. Viszont az, hogy antibiotikumot szedtél, és hogy viszket, ezt támasztja alá.

SOHA nem szoktam ajánlani a Cantesten Combit, de veled kivételt teszek, egy próbát megér. Úgy emlékszem, kb. 2000 Ft. 3 kúp van benne, 3 egymást követő napon kell használni, lefekvés előtt, mert különben kifolyik. A krémmel pedig kivülről kenegetni kb. 10 napig. Már az első után javulást kell tapasztalnod, de a 3. után meg kell szűnnie a viszketésnek. Ha nem gyógyul meg 3 nap alatt, fölösleges tovább kenegetni, mert nem hatott, nem gomba. Ekkor mindenképpen dokihoz kell menned. Ha elmúlik a viszketés, kenegetni akkor is kell.

Semmiképpen ne használj intim zuhanyt, mosakodógélt, betétet. Ha összekenődik a bugyid, ki kell mosni. Ezek csak fokozzák a fertőzést, hiába mond mást a reklám. (Ha valami hülye joghurtot ajánlana, azt se próbáld ki! Baromság, a mai joghurtok pasztőrözöttek. Azt semmi nem éli túl.)

Jövő keddig nagy bajod nem lesz, de tovább ne várj, mert később lehet. Addig pedig Canesten Combi.

2010. szept. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Apukád is tudja, miről van szó ha már egyszer lánya van. Nyugodtan mondd el neki. De orvoshoz jobb lenne, ha elmennél.
2010. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Miért ne tudná feltenni a kúpot? Csak szűz, nem béna! Semmi baja nem lesz, se neki, se a szüzességének.

Azt a csípős szart meg ne eröltesd, fölösleges kínozni magad. Gombára gombaölő kell, és ez a Cantesten. Egyértelműen. Ha meg nem gomba, tök mindegy. (De mondtam, mivel antibiotikum után van és viszket, majdnem 100%, hogy gomba.)

2010. szept. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mellesleg megjegyzem, hogy a doki is kúpot fog írni, akár szűz, akár nem, mert a hüvelyi fertőzésnek nincs más kezelési módja. Kézrátétellel nem működik.

És meg is fogja vizsgálni, mert tudnia kell, hogy a gyulladás nem ment-e rá a méhére vagy a petefészkére. Ezt csak tapintással lehet megállapítani.

2010. szept. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors&hasznos válaszokat mindenkinek :) elsőnek írom, hogy Budapesten, a 2.kerületben lakom. És akkor talán megpróbálok valakit szerezni aki elvisz / orvost szerezni :) és ha nem sikerül akkor talán nem halok bele keddig ---
2010. szept. 28. 16:34
 10/17 anonim ***** válasza:

első vagyok.

ha esetleg érdekel akkor ő tényleg nagyon jó orvos és aranyos is.

[link]

2010. szept. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!