Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem túl korai? - Ti mikor...

Nem túl korai? - Ti mikor kezdtétek? - Megengednétek a lányotoknak? 12/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Annyi szeretnék kérdezni h : 12 éves vagyok és hát elég szőrös a lábam. Anyummal még erről nem igazán beszéltem, most sincs itthon :( Hogy szerintetek már borotválhatom(?)- Ha igen, akkor hogyan ( milyen borotvával, mi kell hozzá stb.)


Köszi előre is!


2010. okt. 1. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Inkább kérdezd meg előtte édesanyádat. Én is egy tapasztalt anyuka vagyok, de az én lányom már felnőtt. Ő kb. 16 éves korában borotválta le elősször. Inkább még várjál vele. Jó? Nehogy kárt tegyél magadban.
2010. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ne borotváld mert csak felerősödik és évek múlva nem nyújt majd szép látványt!

Használj szőrtelenítő krémet!Elég annyi,hogy

-Anya,vennél legközelebb a boltba szőrtelenítő krémet?

Vagy epilálhatsz is de én a krémet ajánlom. :)

12/L

2010. okt. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A krém is ugyanolyan mint a borotva,nem tövestöl távolitja el a szőrszálakat.

Kérd meg anyukádat h jelentsen be kozmetikushoz,a gyantázástartósabb,1-2 hónapig alig fog látszani h ujra kinőttek a szőrszálak.

2010. okt. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
lehet csak az én családomnak van génhibája de gyantázás után nem 1-2 hónap hanem kb 2,5-3 hétig marad nagyjából sima.amugy szerintem a gyanta a legjobb. kozmetikus ügyes és így nem fáj. na meg alapos:)
2010. okt. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
én sem ajánlanám a borotvát..az az amit semmiképp se.ez a egutolsó a sorban. ha túl drága nektek eljárni folyton kozmetikushoz akkor vegyetek otthonra gyanta meglegítőt és akkor azzal kérd meg anyukádat hogy szedje le.rossmanba,és DM-be lehet venni utánpótlást.
2010. okt. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is gyantapárti vagyok, de ha félsz ettől, akkor szőrtelenítő krém. Ettől a közhiedelemmel ellentétben nem fog megerősödni a szőröd.


Az első anyukának üzenném, hogy egy kamasz lánynak már 12 évesen is komoly gondot okozhat a szőr és a társai is csúfolhatják miatta. Emellett a jól ápoltsághoz hozzátartozik a szőrtelenítés is, legalább a látható testtájakon. Én a lányokat már fiatal korban is megtanítom erre. Hogy mikortól szőrtelenítsen egy lány? Szerintem a serdülőkortól nyugodtan.

2010. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

kedves utolsó,én nem akarok kötekedni,meg semmi ilyen,de nekem a kozmetikusom mondta,hogy a krémtől is erősödik. persze lehet h csak azért h neki fizessek...:D

én 12 éves korom óta szörteleníthetem(ami óta menstruálok) és elötte is tök nagy hisztiket levágtam hogy mért nem lehet. rájöttem hogy hülyeség volt hisztiznem..volt egy ember aki kicikizett néha emiatt,de pont nem ő rá fogok hallgatni. most 14 vagyok és sokszor pl rövidgatyóba szőrös lábbal tesizünk. minden lány tudja,hogy nem mindig a legkönnyebb(idő,stb) leszedni a szőrt,és elfogadjuk.

2010. okt. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem még az sem lenne gond, ha a puncidat akarnád borotválni.
2010. okt. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nálam is előfordul olyan, hogy éppen nincs időm szőrteleníteni, de akkor bizti nem húzok rövidnadrágot, vagy szoknyát. Egyszerűen azért, mert ápolatlan benyomást kelt. 14 évesen még belefér, nekem 30-nak már nem:)

Egy mai jól ápolt, igényes nő megjelenéséhez hozzátartozik a szőrtelenítés, bármennyire is macerás:)

2010. okt. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Elfogunk menni kozmetikushoz, mivel bajuszom van, mert sötét hajú vagyok, eleve már ezzel is csúfolnak a fiuk. Ez is zavar, ebben a hónapban megyünk kozmetikushoz.
2010. okt. 2. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!