Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem túl korai? - Ti mikor...

Nem túl korai? - Ti mikor kezdtétek? - Megengednétek a lányotoknak? 12/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Annyi szeretnék kérdezni h : 12 éves vagyok és hát elég szőrös a lábam. Anyummal még erről nem igazán beszéltem, most sincs itthon :( Hogy szerintetek már borotválhatom(?)- Ha igen, akkor hogyan ( milyen borotvával, mi kell hozzá stb.)


Köszi előre is!


2010. okt. 1. 19:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is a kozmetikus a legjobb megoldás ebben a korban.


A többiekhez én csak annyit tennék hozzá, hogy a borotva sem kimondottan erősíti a szőrszálakat (ez csak legenda), viszont mivel egyenesre vágja szőrszálak tetejét, valamint azonos magasságúra, egyszerre nő vissza az összes, ezért borostás hatást kelt (mintha erősebb lenne). A krém ugyanígy működik, ráadásul (és ezért nem ajánlom, kérdező!!!) nagyon durva vegyi anyagokat tartalmaz, amik elmarják a szűrszálakat, és a bőrön keresztül felszívódnak. Károsítják a szöveteket, az anyajegyekről ne is beszéljünk. (Minden más, hogy milyen jó, meg puha lesz a bőröd, meg ápol - csak reklám.)

A gyantázás és az epilálás tövestül tépi ki a szőrszálakat, nem egyenes lesz a végük, hanem csúcsos, és nem egyszerre nőnek ki, ezért gyengébbnek tűnnek, mint borotvával. De nekem is max. 3-4 hét múlva visszanő. (A többi szintén reklám.) Idővel viszont ritkul, én 13 éve epilálom rendszeresen, és most kezdette el ritkulni, úgy vettem észre. Amúgy az első epilátort 18 évesen kaptam kb. Ma már nagyon jókat lehet kapni, olcsóbbat-drágábbat. A Braun nem túl jó, de a Philips nekem nagyon bevált. Tiszta módszer, otthon is bármikor megcsinálható. Egyszer kell megvenni, olcsóbb, mint a kozmetikus.

[link]

2010. okt. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
és ez nem fáj?
2010. okt. 2. 14:34
 13/15 anonim válasza:

utolso válaszoloval eggyet értek..

a borotva nem feltétlenül erősiti a szőrszálakat.. én 13 vagyok.. kb egy éve borotválom magam, és nem kimondottan erősek a szőrszálak.. lábamon max kicsit sötétebbek..

és az epillátor tényleg jo.. kicsit fáj, de megéri :)

szépségért megkell szenvedni ;)

2010. okt. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Aranyom,valami borotva kérmet kellene venned,lehet már bajuszra is venni,meg lábra,nem drága azt probáld ki,a borotvától csak erősebb lesz.A buta fiúkkal meg ne foglalkozz.
2010. okt. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én Veet krémet használok, a tájákoztató alapján a lábadon szétkened a krémet, hagyod hatni 5 percig és a spatulával, amit adnak hozzá lehúzod. Így nem vághatod meg magad. Szerintem így már szörtelenítheted a lábad, bár én csak középiskolában kezdtem.

23/L

2010. okt. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!