Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha kiderül hogy van trombózis...

Ha kiderül hogy van trombózis hajlamom akkor nem is szedhetek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

2023. jan. 3. 18:35
A kérdező szavazást indított:
Szedhetek
Nem szedhetek
26 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Én ezért nem szedhetek. Dohányzás, elhízás, ülőmunka, mozgásszegény életmód és a kaja is egy egy plusz rizikófaktor. Mindemellett gyerekvállalás előtt beszélj egy orvossal. Nekem, amikor kiderült, akkor mondta a doki, hogy végig veszélyeztetett terhesség lenne és vérhígító hasfalba a teljes terhesség alatt. Ez ilyen..
2023. jan. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Csak kombináltat nem szedhetsz, minipillt igen.
2023. jan. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia ! Én is hajlamos vagyok rá (leiden homozigota , tehát mind a két szülőtől örököltem a hajlamot ) szedtem fogamzásgátlót és lábon ki is hordtam egy mélyvénás trombózist. Spirált rakott fel ez miatt a nogyogyasz.

Mindenképp keress fel egy hematológust vagy érsebészt (nekem k írta fel a verhigitot ) , mert ha te is homozigota jelleget hordozó D , akkor életed végéig kell szedned a gyógyszert.

2023. jan. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Illetve ha majd később babát vársz a nogyogyasznak feltétlenül mondd! Terhességem alatt a hematologus beállította a Clexan injekció mértéket, amit a császármetszés után kisebb adagra váltott a nogyogyasz, aminek a következtében két felületi trombozisom lett. :(
2023. jan. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!