Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A sok vitamin okozhat felfázás...

A sok vitamin okozhat felfázás szerű tüneteket?

Figyelt kérdés

Abból indultam ki, hogy olyanról már hallottam, hogy a sok vitamin szedése megterhelheti a veséket. (De lehet, hogy már ez is hülyeség.)

Mostanában sok vitamint szedek és folyton vissza-vissza térő felfázás szerű tüneteim vannak (folyamatos pisilési inger, csípő érzés pisiléskor.)

Lehet köze hozzá vagy hülyeség?

Ezeket a vitaminokat szedem:

E vitamin

D vitamin

B komplex

Citromfű kapszula

Barátcserje kapszula

C vitamin



2023. jan. 11. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Nem hiszem hogy okozhat ilyet, de figyelj oda hogy ne silány minőségű vitaminokat szedj, mert többet árt mint használ.

Pl c vitaminból ne kapszula, hanem gyógyszertári tiszta c vitamin por stb.

2023. jan. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát Béres 1000 mg-os c vitamin tablettát szedek, nem tudom ez mennyire jó.

De amúgy, amit még nem írtam, hogy nagyon élénk sárga valamelyik vitamintól a vizeletünk, nekem meg a férjemnek is. Amiket ő is szed azok a E vitamin, D vitamin, B komplex, C vitamin.

És amúgy a c vitaminra gondoltunk mi is, hogy az lehet a ludas.

2023. jan. 11. 23:36
 3/12 anonim ***** válasza:
13%

Érdemes lenne elmenni egy kivizsgálásra hogy minden rendben van e.

Én is szedem az összes vitamint amit leírtál, sőt többet is, de nem volt/van ilyen tünetem. Fontos lenne a vérvétel, nehogy valamiből túladagolás legyen. Próbáld ki hogy pár napig nem szedtek semmit, hátha javul, de nem hiszem hogy a vitaminok okoznák. Ilyen tünetekkel már mindenképp háziorvoshoz kéne fordulni szerintem.

2023. jan. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Sajnos nem hülyeség. A legtöbb multivitamin, calcium, c-vitamin, B-vitamin mind okoz üledéket a vesékben és a hugyutakban, csak van akinél okoz gondot, van akinél nem. Nekem nemrég emiatt volt vesegyulladásom, de én azért orvoshoz mentem és a vizsgálatok igazolták. Ezeket nem vizsgálják be üledék szempontjából, plusz majdnem mind elősegíti a vesekő képződést. Én ezeket abbahagytam az orvos javaslatára és 2 hét múlva minden rendeződött is. Urológiára menj el.
2023. jan. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, azóta van változás?
2023. jan. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, pont ma van, hogy egy hete nem szedem a c vitamint, és azóta nincs ilyen gondom. 1-2 napig még olyan neon sárgát pisiltem, gondolom addig tartott míg kiürült teljesen, de azóta jó minden.
2023. jan. 19. 15:03
 7/12 xp ali ***** válasza:
0%
Felfázás szerű tüneteket nem nagyon. Esetleg a vesekőnél az ürülő kő/homok tud vicceset művelni. De fiú vagy, vagy lány? Ha pl. fiú és 35+, akkor prosztatagond is lehet (irány az urológus). Ha lány, akkor felfázás, fertőzés is lehet. De a sok C vitamin vesekövet is okozhat, annak tüneteit megtalálod a neten.
2023. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Első 3 mondja jól, sok idióta meg lepontozta őket.
2023. jan. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Neonsárgát nem a C, hanem az egyik B-vitamin okoz.
2023. jan. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, meddig fogjátok még mantrázni ezt a veseköves babonát? Régen megcáfolták!
2023. jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!