Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan zajlik/Milyen az első...

Hogyan zajlik/Milyen az első alkalom nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és soha nem voltam még, szóval picit izgulok. Milyen ruhát vettetek fel ami kényelmes volt a vizsgálathoz? Alul hogyan szőrtelenítettetek? Meg így kb az egész procedúra hogyan történik?

Magánorvoshoz megyek mégpedig azért, mert egy pár napja elég sokat nőtt a mellem és olyan, mintha mind a kettőben lenne egy-egy görcs. Illetve az utóbbi egy hónapban nagyon durván kipattanásosodott az állam és az állkapcsom, hullik a hajam elég durván, fáj a fejem stb. Ezeket csak azért írom le, mert nem tudom így milyen vizsgálatokra lehet számítanom + kicsit félek, mert olyan mintha ezek csak ilyen kis indokok lennének és ezért nem érné meg nőgyógyászhoz mennem:(

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2023. jan. 12. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Amikor jobb idő van én szoknyában szoktam benni, ilyenkor pedig sima hétköznapi ruhában. Szőrteleníteni, ahogy eddig szoktál, nem kikötés, hogy csupasz legyél a vizsgálatra.


Panasz/vizsgálat függő, hogy hogyan zajlik, egy basic éves nőgyógyászati vizsgálat a következő: megkérdezi az orvos/asszisztens, hogy van e valami panaszod, mikor volt az utolsó menstruációd napja, szültél-e már stb.., utána pedig hüvelyi ultrahangot/ vagy hasit csinál (ha még szűz vagy akkor csak hasi van, legalábbis ez a tapasztalatom), illetve mintát vesz, ami el lesz küldve rákszűrésre (ez a része lehet kellemetlenebb szerintem).


Ha a mellednél van valami, akkor mindenképpen szólj neki külön, hogy szeretnéd, hogy azt is megvizsgálja, mert sokan nem szokták.


A leírtak alapján a hormonjaiddal lehet gond, amihez valószínűleg vérvétel szükséges még.

2023. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Ui.: ha fogamzásgátlót akar felírni a problémáidra mondj nemet, vannak sokkal természetesebb megoldások is, amik nem teszik tönkre a hormonháztartásod.


#1-es voltam

2023. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező, szőrteleníteni nem kell, a hüvelyed, méhed, petefészkeid fogja megvizsgálni.

Deréktól lefelé teljesen le kell vetkőznöd, zokni, cipő marad csak. Mindegy, mit veszel fel, az overallt kivéve.

Először elbeszélget veled az orvos a konkrét panaszodról, kikérdez a nőgyógyászati előéletedről, testsúlyodat megméri vagy felírja, esetleges fennálló egészségügyi problémákra is rákérdez.

Ezután megvizsgál, leveszi a citológiai kenetet, majd jön az ultrahang. Ha az eszköz alkalmas rá, akkor hüvelyi (ha még szűz vagy), hem, akkor hasi.

A melled, ha aggaszt, említsd meg. Azért mész, mert problémát jelent. Ő ezért van ott, meg fog vizsgálni. Ha szükséges, elküld mell-ultrahangra.

2023. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Én biztosn nem mennék el szüzen. Mondjuk amúgy sem nagyon.
2023. jan. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%

Amikor én szűzként mentem először, bementem, megkérdezte a nevem, szűz vagyok-e, mi a panasz. (Ha nem kérdezi, hogy szűz vagy-e, akkor mindenképpen mondd, mivel akkor vagy nem vizsgál meg belülről, vagy ha nagyon szükséges, a legkisebb eszközt fogja használni, hogy ne fájjon.) Utána le kellett vetkőzni alulról, megnézett kívülről, megtapintott picit. A tüneteim és látvány alapján írt fel gyógyszert, és ennyi.

Mivel neked a melled fáj, ezért valószínűleg a melledeit fogja megtapintani, és azzal kapcsolatban fog kérdezősködni. Illetve a hajhullás és a pattanások helyéből adódóan petefészek vagy hormonális problémáid lehetnek.

A fogamzásgátlót valóban ne fogadd el, sok doki felírja a semmire, hogy majd az megoldja, erősködj, hogy mindent nézzen meg

2023. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Én is rettegtem az elsőtől, magamtól mentem, mivel szülői támogatásom nem volt. Magamnak választottam ebből kifolyólag orvost is. Nekem kényelmesebb volt doktornőhöz menni, így interneten keresgéltem, szerintem a legjobbat sikerült kifognom. Előtte én borotváltam, mert nekem így komfortosabb a megjelenés.

Bementem, kedves légkör, elbeszélgettünk, menstruációról, fájdalmakról, szexuális életről, panaszokról. Levetkőztem, majd kezdődött a vizsgálat. Én kaptam ilyen kis takaró szerűt, hogy ne lássam mit és hogyan, de mindent elmondott közben. Aranyosan terelte a figyelmemet, beszélgettünk közbe, nevetgéltünk. A vizsgálathoz használt zselét, így abszolút nem éreztem fájdalmasnak sem a kacsát, sem az ultrahangot, és a végén a kezét sem. A végén az elemzésnél szintén mindent elmondott, érthetően. Egy jó orvos empatikus és segítőkész, bizalommal kell hozzá fordulni valóban, hiszen ő úgy tud maximálisan segíteni, ha őszinte vagy.

2023. jan. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Semmi pénzért... Szerencsére semmi bajom és jól megvagyok nélküle.
2023. jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%
İtt miért lett mindenki lepontozva? Normális válaszok, és mind 0%.
2023. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!