Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tünetek már a terhesség 4....

Tünetek már a terhesség 4. hetében? Szorongás?

Figyelt kérdés

Naptár szerint ma vagyok 4 hetes terhes.

Alapbetegségem: szorongásos panikzavar.

Az utóbbi 3-4 napban már magasabb a pulzusom. Létezik hogy már ilyen korán megnő?

A szorongásom felerősödött, amire amúgy escitilt szedek 3 éve. Elvileg biztonságosan szedhető, de én elkezdem csökkenteni.


Ma reggel arra keltem, hogy pánikrohamom van. Már régen nem volt ilyen.


Más is szorongott a terhesség alatt? Még nagyon az eleje, egy éve volt üres petezsák miatti missed ab műtétem.



2023. jan. 18. 16:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%

Mennyi idős vagy?

Mióta van szorongásos gondod?

2023. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
A magzat semmilyen ilyen tünetet nem okoz. Ez mind a pánikbetegséged tünete. Így nehezen fogod végig vinni a terhességet. Ha nem akarsz elvetélni, illene annyi pszichológust felkeresni, annyi idióta élettanácsadó xarságait végighallgatni és legfőképp saját magadat kontrollálni, hogy ezeket a pánikrohamokat közel nullára redukáld. Mi lesz veled, ha meg is szülöd? Akkor jön még csak az izgulni való.
2023. jan. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kisgyerek korom óta vannak szorongásos gondjaim, 3 éve lett nagyon durva.

25 éves vagyok.


2es: hidd el, az elmúlt években már mindent próbáltam, a padlóról jöttem vissza. Ezek az elettanacsado szarsagok semmit nem érnek. De lehet nincs benne annyi tapasztalatod.

És de, okoz, magas pulzus számot. Keress rá.

2023. jan. 18. 16:51
 4/15 anonim ***** válasza:
26%
De már elkezdted leépíteni az escitilt? Mert ha igen, akkor nyilván amiatt van...
2023. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%

Hidd el, sokan szoronganak... Vannak, akik kifejezetten a gyerekvállalás miatt, és persze vannak, akik teljesen más okból. Félő, hogy kihathat ez a későbbiekre. Mielőbb enyhíteni kellene...

Mi miatt vannak ezek?

Ha esetleg nem szeretnéd nyíltan megírni, írj nyugodtan privátban!

2023. jan. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

4: 3 napja kezdtem csökkenteni. Nem tudom ilyen hamar érezhető e.


5: egyik pillanatban majd kicsattanok, hogy végre sikerült, utána jön a jesszus mit tettünk érzés. Innentől majd minden megváltozik. A sok változás mindig is zavart. Kiskorom óta tudom, hogy anya akarok lenni, minden vágyam volt mindig is. És most itt vagyok, de félelmetes is hatalmas öröm is.


Talán félek tudat alatt, hogy most fejlődni fog e. Nem e marad üres a petezsák megint.


9 hónapja volt akkor a missed ab műtétem. Sokat vártam most erre a babára.

2023. jan. 18. 17:01
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

Bocsi, de szerintem elég logikus, hogy nem a 4 hetes terhességed okozza, hanem az, hogy lecsökkentetted a gyógyszered.

Ez olyan, mintha egy epilepsziás csodálkozna, hogy rohama lesz, mikor lecsökkenti a gyógyszert, vagy a magasvérnyomásos csodálkozna, hogy felugrik a vérnyomása, ha 3 napig csak a felét szedi, mint amit szokott..

2023. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyszer már csökkentettem, és csak 3 hét után éreztem a hatását.
2023. jan. 18. 17:10
 9/15 anonim ***** válasza:
26%

Ne fogd a magzatra!

Pánikbeteg vagy. Min csodálkozol? Ilyen szorongással nem is szoktak ajánlani terhességet. Mi lesz veled még 9 hónapig, mi lesz ha megszülöd? Sírni fog, te meg beteszed a szekrénybe, mert pánikrohamod van? Vagy heti szinten a sürgősségin fogsz vele ülni, mert tuti halálos beteg?


És de igen, nem csak te tudod milyen a pánikbetegség. Csak más ha tudja, hogy baja van, nem teszi vele tönkre más életét.

2023. jan. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok az első pánikbeteg a világon, aki gyereket vállal. Tudom, hogy minden rendben lesz, nem az a fajta vagyok, aki a "a sürgősségin fogsz vele ülni, mert tuti halálos beteg?"

Nem ismersz, nem tudhatod hogy az én gondom honnan ered.

2023. jan. 18. 19:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!