Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szednétek tovább a fogamzásgát...

Szednétek tovább a fogamzásgátlót csak a mensi enyhítése miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Pár éve Roxanelle-t szedek, és semmilyen negatív tapasztalatom nincs. Nem jelentkezett soha semmilyen mellékhatás.


A korábban fájdalmas mensim (első két nap sokszor nem ettem semmit, annyira rossz volt, hányás is gyakori) megszűnt, nagyritkán benyilall, és ennyi. Nem szenvedek :)

Mindig pontosan jön a vérzésem, de a mensim is mindig pontos volt.


Ezt ugye azért kezdtem el szedni, mert nemi életet éltem.


Most már nem; már csak olyan kéthavonta egyszer egy olyan pasival, aki a gyógyszeres terápiája miatt jelenleg steril, nem tud teherbe ejteni.



Ti ebben az esetben abbahagynátok a tabletta szedését?


Vagy pusztán a szelíd "mensi" miatt (és a terhességtől való ódzkodás, steril partner ide vagy oda) és a mellékhatások hiányára való tekintettel folytatnátok?


Lehet bármi káros hatása a rendszeres szedésének?


Köszönöm!


2023. jan. 19. 20:46
A kérdező szavazást indított:
Abbahagynám
Folytatnám
24 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Én abbahagynám, de én amúgy is abbahagytam, nem akartam tovább mesterségesen befolyásolni a testem működését.

Viszont, ha alapból ennyire fájdalmas a menstruációd, akkor érdemes lenne utánajárni mi okozza.

2023. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Voltam nődokinál, nem talált rá okot. Amúgy az enyém nem extrém eset, normálisnak számít, csak én vagyok ilyen kis nyamvadt :') (alacsony a fájdalomküszöböm)

2023. jan. 19. 20:49
 3/9 Metionin ***** válasza:
13%
Én folytatnám de nálam endometriózis gyanúja áll fent, ahol a gyógyszer terápiás értékű lehet, mert megszünteti a tüneteket. Ha nálad nincs ilyesmi, akkor nyugodtan hagyd abba de azért a védekezésre én a helyedben figyelnék, ha gyógyszer miatt "steril" a pasi, akkor azért minimális esély van rá, hogy termékeny. Biztosat csak a vazektómia jelent.
2023. jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
Megkérdezhetem, hogy miért csak két havonta egyszer?
2023. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Abbahagynám.
2023. jan. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%
Szedném tovább, mert egyrészt ez most segít a menstruációt helyretenni, másrészt a pasinál sem lehet tudni, a gyógyszer mennyire biztosan sterilizálja. És bármikor akadhat úgy, hogy normális szexuális életed legyen.
2023. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
Abbahagynám, de azért a pasinak nem hinném el, hogy steril, szóval gumi mindenképp.
2023. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

Szedném, ugyanis nem hinném el a pasinak, hogy 100% steril "egy gyógyszer miatt". Hogyne.


Vagy akkor gumiznánk.

2023. jan. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
Abbahagynám, de az óvszert én is javaslom! Vagy nézzetek utána orvosnál, tényleg steril-e a barátod.
2023. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!