Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti szednétek fogamzásgátlót...

Ti szednétek fogamzásgátlót vagy sem?

Figyelt kérdés

Nincs senkim, viszont borzasztó rendszertelen a menzeszem. Ki lettem vigygázva,PCOS, persze gyógyszert is kaptam rám, mozgás, diéta, egyszerűen mégse jön meg. Ami frusztrál, mivel mindig azon kattogok,hogy nah vajon mikor jön meg. Egyedül a fogamzásgátló szedése mellett van megvonàsos vérzésem.

24L


2017. aug. 27. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs párom, nem szedném, ha csupán csak annyi kellemetlenséget jelent, hogy nem tudni, mikor jön. (Nem lebecsülésként, de lehetnének rosszabb tünetek is.) És igyekeznék nem folyton ezzel foglalkozni.
2017. aug. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem sajnos muszáj, mert ez nélkül olyan pattanásos vagyok mindenhol, hogy az borzalom.
2017. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem.

Én szedtem és nagyon megbántam. Sok problémát okozott.

Igazából én is szedtem, akkor is, amikor nem volt párom, mivel nagyon erős volt a vérzésem és nagyon fájdalmas. Persze nem foglalkoztak velem, mindig azt kaptam, hogy ez van, mások is kibírják, szedjek fogamzásgátlót. Attól tényleg jobb volt. Viszont állandóan visszatérő fertőzésem lett, lecsökkent a libidóm, ami ugye már gáz volt, amikor lett párom. Nekem nem eltűntek, hanem előjöttek tőle a pattanások. A végén már alig volt vérzésem, kb. 2 nap és akkor is alig jött valami. Teljesen megzavarodott a hormonrendszerem. Abbahagytam. Utána megint jött a fájdalom és az erős vérzés. Szerencsére sikerült kifognom egy normális orvost és kiderült, hogy mi a bajom. De ezt 10 évig elnyomta a gyógyszer.

Soha nem szednék, ha újrakezdhetném.

Nem jó azért szedni, hogy elnyomjon valami tünetet. A problémát kell megoldani.

2017. aug. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez miatt nem szedném. Az a baj ha majd abbahagynád akkor is ez jönne elő. Próbáld megoldani, mármint orvossal. Gondolj bele most 24 vagy, szeded évekig majd gyereket akarsz. Akkor is előjön a probléma.
2017. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%

Én semmiképp nem szednék. De mondjuk én férfi vagyok.:)

Csak egy kicsit fel szerettelek volna vidítani.

2017. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem. Én szedtem évekig fogamzásgátlót úgy, hogy egyébként semmi panaszom nem volt. Ennek ellenére miután abbahagytam több mint egy év volt míg nagyjából beállt a ciklusom.

Nm tudom, hogy szeretnél-e valaha gyereket, de ha igen, akkor nem fog segíteni, ha még hormonokkal is bezavarsz a szervezetednek.

2017. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ebben az esetben nem, de biztos, hogy a nőgyógyászod sem javasolná.
2017. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7: Sajnos ez egyáltalán nem biztos. Sőt! A legtöbb nőgyógyász mindenre azt mondja, hogy szedjél fogamzásgátlót.
2017. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Értelek. Sajnálom. Az enyém nem magán, de ezt mondta, hogy ne.
2017. aug. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sose szedném azt a szemetet.Főleg nem évtizedekig.

Sajnálom azokat a nőket,akiknek hormonális bajuk van és valamilyen szinten rákényszerülnek.

2017. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!