Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vashianyos vérszegényen...

Vashianyos vérszegényen repülni? Olvastam hogy kockazatos lehet. Nekem sajnos az van most mondjam le az utat?

Figyelt kérdés
Repült valaki vérszegényen?
2023. jan. 28. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Szedj előtte Maltofer tablettát, vény nélkül kapható!
2023. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Akkor maradj otthon🤦‍♀️🤦‍♀️
2023. jan. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Én vashiányos vérszegény vagyok, és néhányszor régebben repültem, kétszer Londonba, egyszer Hollandiába. Sőt, egyszer foggyulladással is, amire szedtem gyógyszert. (A vérszegénységemre nem szedtem semmit)

Nem lett semmi bajom, de ha mégis ez aggodalommal tölt el, akkor igaza van az első válaszolónak, és előtte szedj Maltofert.

2023. jan. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Vérszegényként kérdezem,mi az összefüggés?
2023. jan. 29. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Ha madár volnál, még érteném is az aggodalmad...
2023. jan. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt az összefüggés hogy az magasság miatt a vérszegényeknél az oxigén felvétel kevesebb és a magasság állitolag méginkabb csökkenti. Nem tudom, azt olvastam hogy a vérszegénységgel nem szabad repülni.
2023. jan. 29. 08:05
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

Mondjuk az is igaz, hogy én Daedalon tbl-t is szedtem, mert első - hollandiai - alkalommal hányingerem volt a repüléstől, úgyhogy a repülő utakat végig aludtam.


És épp az első utunkon volt az, hogy amiatt fordult vissza a repülő, mert a fedélzeti oxigén adagolóval volt valami probléma (az utastérbe sokkalta kevesebb lett a levegő - talán emiatt lettem rosszul?).

Sőt, a mellettem ülő Holland srác allergia náthás volt, s emiatt ő is még nehezebben kapott levegőt.


De amúgy sosem volt probléma - ha ébren maradtam sem -, mert vashiányos vérszegény vagyok. (Az első londoni utamon, odafelé, bár akkor is bevettem a Daedalont, de végig ébren maradtam)

Mint írtam: foggyulladással is repültem, én csak erről hallottam azt, hogy ezzel nem javasolják, de az sem okozott problémát.


Úgy vettem észre - aki sűrűbben repült már az javítson ki, ha nem így van -, mintha a repülő fedélzetén erre jobban ügyelnének, hogy megfelelő legyen az oxigén nyomás. Sosem volt a betegségem miatt légszomjam. Még úgysem, hogy orrsövény ferdülésem, és orrpolipom is van. Illetve az orrpolip azóta elmúlt - legalább is ezt mondta az orr-fül-gégész utoljára, hogy ő már nem látja, pedig cseresznye mag nagyságú volt.


Értem, hogy a kevesebb vérsejt miatt az oxigén felvétel csökken, de nekem meg is állapították labor vizsgálattal, hogy a normálisnál másfélszer nagyobb a vérem oxigén felvevő képessége. Ehhez szokott hozzá - alkalmazkodott a szervezetem.


Ha ennek ellenére mégis tartasz a repüléstől, akkor vagy vizsgáltasd ki magad az utazás előtt, vagy tényleg ne repülj, és oldd meg más közlekedési eszközzel - ha lehet - az utadat.


(#3-as voltam)

2023. jan. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Ez nettó bromság :D Akkor én sohasem repülhetnék, mert vérszegény vagyok (hiába szedek vasat)
2023. jan. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
Vérszegény vagyok, nem szedek semmit, évente legalább 15-20x repülök, még élek.
2023. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jajj de jo hogy megnyugtattatok! Muszaj mar repülnöm mert kifizettem a repjegyet :) várom nagyon mert nem repültem mèg, viszont pont elèm jerült ez a cikk a fent emlitett dologról.bár nem èn kerestem. Igy ráparaztam.
2023. jan. 29. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!