Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan küzdjem le ezt a...

Hogyan küzdjem le ezt a gátlást (egyedül)? Van még hozzám hasonló, ismertek ilyen személyeket? Vagy én vagyok menthetetlen?

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok. DE még eddig nem voltam nőgyógyásznál egyszer sem. Eddig semmi problémám nem volt a menzesszel, mindig pontosan, időre megjön, gyógyszert sem szedek, semmi panaszom nincs. ...és még nem voltam együtt senkivel sem.


Én úgy gondolom, hogy ebben az esetben nem szükséges menni.

És ha pisztolyt fognának a fejemhez se mennék, olyan a gátlás bennem. Hogyan küzdhetném le ezt a gátlást, hogy amikor már el kell majd mennem, ez ne tartson vissza?


Hiába értem meg az eszemmel, hogy nem én leszek ott az első, sem az utolsó, illetve hogy az orvos számára csak egy páciens vagyok, mégse tudom elképzelni, hogy széttárt lábakkal feküdjek egy számomra idegen személy előtt.


Dobhatjátok a köveket rám, de nekem az nem megy...


2010. okt. 4. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem is élsz nemi életet, évente kéne menni rákszűrésre. Próbálj az eszedre hallgatni és azt elfogadni, hogy nem Te vagy az első, aki megy. A dokinak ez nem újdonság már, ahogy Te is írtad. Naponta több nőt vizsgál meg.
2010. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi bajod, akkor nem is feltétlenül kell elmenned! Én sokáig rettegtem a fogorvosoktól, de egyszer annyira fájt, hogy kénytelen voltam elmenni,! Szerencsére olyan orvost fogtam ki, aki úgy húzott fogat, hogy nem éreztem semmit! Azóta is félek, de sokkal kevésbbé! Szerintem ha te is rákényszerülsz és kiderül, hogy nem is annyira rossz, te is bátrabb leszel! Sok sikert és örülj, hogy egészséges vagy!
2010. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pedig jobb lenne ha leküzdenéd.Lehet hogy úgy érzed nincs semmi bajod, de attól még lehetsz beteg.Fél évente nem árt elmenni egy egy rákszűrésre.Mert ha időben észre veszik, még lehet segíteni a bajokon.

Amúgy én is így voltam.Nem akartam nőgyógyászhoz menni.A barátom előtt is szégyenlős vagyok nemhogy egy idegen előtt.De aztán egy alkalmasságihoz kellet ez is.Így muszáj voltam elmenni.Semmi gáz nincs benne.Na jó nem egy kellemes dolog, de pár perc az egész.Ennyit szerintem megér az egészséged.

2010. okt. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fél évente szükségtelen, de évente, nemi élet nélkül 2 évente igenis el kell menni nőgyógyászhoz. 20 éves kor körül akkor is szükséges, ha valaki még szűz.

Ezt vagy megérted kérdező, vagy nem. Rengeteg súlyos probléma megelőzhető azzal, ha évente, 2 évente szétrakod a lábad kb. 2 percre egy orvosnak. Vannak NŐ nőgyógyászok is, nem kell pasihoz menned.


Amúgy... remélem, nem veszed sértésnek, mert nem az a célom, hogy beléd kössek, de 29 évesen talán nem csak nőgyászra lenne szükséged, ha még szűz vagy és gátlásaid vannak. Én javasolnék egy pszichológust is, feltéve, hogy nem akarsz életed végéig egyedül maradni. A kapcsolat kialakítását csak kapcsolatokon (kudarcba fulladt kapcsolatokon!) keresztül lehet (és kell) megtanulni. Az első ritkán tart a sírig. 29 éves vagy... most még talán nem késő, de 1-2 év, és az lesz. Ahhoz, hogy egy kapcsolat kiforrja magát, kell pár év. Mindez előtt neked kell még az előbb említett tapasztalat is. Gyereket szülni meg nem lehet a végtelenségig, főleg ha többet szeretnél. Egy még összejöhet 40 körül is, de nehezen és kockázatosan. Ha ekkor állsz neki, több nem igazán...


Hidd el nekem, szakember kell ahhoz, hogy megtalálja a gátlások okát és segítsen megoldani a problémát. Küzdhetsz egyedül, de nem biztos, hogy sikerül, ha igen, akkor is jóval több idő alatt, mint szakszerű segítséggel.

Itt többről van szó, mint egy nőgyógyászati vizsgálat.

Bár mindkét értelemben az életedről van szó... egyik a betegség, másik pedig hogy hogy éled az életedet.

2010. okt. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


14:22-kor érkezett válaszhoz...

Értékrendem és véleményem szerint egy párkapcsolatban nem feltétlenül a szex (együttlét) a leges legelső helyen álló dolog. Nem azt írtam, hogy nem volt még barátom, hanem azt, hogy senkivel nem voltam még együtt (úgy). :)


Annak is eljön majd az ideje, a megfelelő személlyel. (Nem, nem a fehér lovon érkező szőke hercegre várok...)


Gyereket pedig max. egyet szeretnék majd...de ez sem biztos.


A válaszodat viszont köszönöm, ugyanis az a gátlás (konkrétan amit a kérdésben írtam ki) ott van. Egyébként az élet más területén nem vagyok szorongó, gátlásos.

2010. okt. 4. 15:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Kösz, hogy nem sértődtél meg. Természetesen tiszteletben tartom az értékrendedet, de azért szeretném elmondani a véleményemet. Nem kell elfogadnod, csak gondold át.


Nem lehet azt mondani, hogy a szex a legfontosabb a kapcsolatban, de azt sem, hogy nem a legfontosabb. Sok más dologgal alkot együtt egy komlex egészet, a rendszer viszont nem működik nélküle. Aki mást mond, nagyon furcsán látja a dolgokat (vagy tapasztalatlan). A szex 2 ember kölcsönös örömszerzéséről kell, hogy szóljon, aki ezt nem igényli, lemond saját magáról. Lehet örülni másnak is, vannak szép dolgok az életben... de kell a jó szex. Ha egy kapcsolatban az egyik vagy mindkét ember kielégítetlen, előbb-utóbb a kapcsolat is tönkremegy. Lehet mondani, hogy nem fontos a szex, de a kielégítetlen ember frusztrált, ideges, beleköt mindenbe... a veszekedésekre rámegy a kapcsolat.

Nem tudom, miért nem került sor a te kapcsolataidban a szexre, talán a gátlásaid miatt, talán elvi okok miatt, talán félelemből, hogy kihasználnak. Másképp kell hozzáállni a dologhoz: a szüzesség nem érdem, nem ajándék... egy állapot, és az ember azért szexel, hogy örömöt okozzon és örömöt kapjon, nem azért, hogy a pasinak jó legyen, és nem azért, mert a pasi megérdemelte.

Félre ne érts: nem arra bíztatlak, hogy mostantól minden utadba kerülő pasival feküdj le, vagy hogy azonnal keress valakit, aki elveszi! Szó nincs erről, az ilyesmi az én értékrendembe se fér bele. Ne egyéjszakásban veszítsd el (bár valószínűleg erre nem is lennél képes - szerencsédre). De azt gondolom, hogy a párkapcsolathoz hozzá tartozik. A szex az egészséges felnőtt embereknek (és itt a lelki egészséget is értem, ezért javasoltam pszichológust!) ugyanolyan fizikai alapszükséglet, mint az evés-ivás-alvás. Így talán kicsit állatiasnak tűnik, de nem az, mert mindemellett természetesen lelkileg is nagyon sokat ad, ha nem öncélú.

Az elején mindenkinek vannak gátlásai, a szégyenérzet természetes dolog. De idővel a szexuális vágynak erősebbnek kell lenni a szégyenérzetnél. Te már jóval túlhaladtad azt az életkort, amikor ennek meg kellett volna történnie, nem hiszem, hogy ez hirtelen megváltozik, és "eljön az ideje". Ez mindenképpen figyelemfelkeltő, 29 évesen nem szabad elmenni mellette (20 évesen még igen).

2010. okt. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az ok összetett:

Egyrészt elvi ok. Azt vallom, hogy AZ azt az embert illeti majd meg, akivel családot alapítunk. A házasságon kívüli szexet nem preferálom.


Másrészt pedig olyan emberekbe ütköztem, akiknek sokkal fontosabb volt a szex, mint más, ugyanúgy a kapcsolathoz tartozó dolog. Eddig ilyen emberekkel találkoztam. Ami még óvatosabbá tett...


..és igenis, a szexnek is nagyon fontos része van a (házasságon belül). Ezzel 100% egyetértek. Ez már elvi dolog.


Nem sértődök meg, mert feltételezem, hogy nem rossz szándékból írod a válaszokat. Aki pedig mégis, annak meg nem a válaszadás a lényeg, így felesleges lenne megsértődnöm. :)

2010. okt. 4. 17:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek veled kedves kérdező. Én is inkább visszavenném a szüzességemet, meg az összes szexet, és élnék olyan életet mint te. Mindig csak a csalódás ér. :S

Viszont, ha van vmi betegséged odalenn, folyás vagy ilyesmi, érdemes elmenni orvoshoz vele. Sose tudhatod mi bajod van. 10 percnél többet még soha nem töltöttem benn.. Azt féllábon állva ki lehet bírni. Nem kell gyakran orvoshoz járni, elég 1szer egy évben. Gondolj bele, ha későn derül ki egy betegséged pl HPV vagy ilyesmi, és már menthetetlen, majd bántod magad, h inkább mentem volna el.. Remélem érted mire gondolok. Nem fognak kinevetni, hogy szűz vagy. Ha azzal szeretnél szerelmeskedni először akivel családot alapítasz, akkor gondolnod kell a jövődre.

2010. okt. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem rossz szándékból írtam, tiszteletben tartom a véleményedet. Pusztán kíváncsiságból: milyen értékeknél tartották többre a szexet? Mi azt, amit hiányoltál?


Szerinted vannak még olyan pasik, aki hajlandóak tartós kapcsolatra (meg persze házasságra) szex nélkül? Úgy értve, hogy majd csak a házasságban kapják meg? És nem félsz esetleg attól, hogy akinek nem fontos a szex, annak azért nem fontos, mert mondjuk meleg, és alibi nőt keres? (Mert azért valljuk be, szinte minden pasinak nagyon fontos a szex.) Vagy attól, hogy túl későn derül ki, hogy szexuálisan nem illetek össze (sajnos van ilyen, hogy minden tökéletes lenne, de nem jó a szex), és akkor már nincs más megoldás, csak a tűrés (a nő tűr, a férfi félrelép vagy fordítva, de az első az általánosabb) vagy a válás? Ezt azért kérdezem, mert nekem nagyon fontos a házasság szentsége, és komolyan gondolom az eskümet. Gondolom, ha te elvi okokból vagy szűz, te is hasonlóképpen gondolkozol a házasságról.


És végül még egy kérdés, szintén kíváncsiságból: zavarna, hogy a párod már nem szűz? Inkább szűzet szeretnél vagy tapasztaltabbat?


Bocs, hogy ennyit kérdezek, őszintén érdekelne a véleményed. Természetesen ha nem akarsz, nem kell válaszolni.

2010. okt. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!