Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetek terhes?

Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

9 hónapja szedtem a fogamzásgátlót, de abba hagytam mert időközbe nem volt jó nekem ez a gyógyszer és mindig elhalasztottam a nőgyógyászt, de végül elmentem hozzá. És mondta hogy akkor voltam azokba a napokba amikor a legnagyobb az esély a terhességre (nógyógyász előtt is szexeltünk megszakításos módszerrel és nőgyógyász után is)

viszont elmondta hogy a menstruációm lehet nem fog megjönni mert nem szabadott volna így abba hagynom a gyógyszert ha csak másik fajtát akartam kérni, nagyából most kéne menstruálnom de még nem jött meg. Méhem néha kicsit fáj mintha mentsruálnék és görcsöl úgy mint még soha. Volt egy abortuszom közel 1 éve mert terhes lettem az előváladéktól. Szerintetek van rá esély hogy lesz pici?:) vagy csak tényleg a fogamzásgátló miatt van ez?



2023. febr. 23. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Nem látunk beléd, hogy mi történik, így majd csak az idő fogja eldönteni.


Aktus után 2-3 héttel csinalhatsz egy tesztet és majd az megmondja, hogy mi a helyzet.

2023. febr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%

Igen, van rá esély. Pontosan úgy, amikor itt írtam egy-két alkalommal, hogy előváladéktól is teherbe lehet esni, akkor itt lepontoztak, szinte lehülyéztek, pedig most te is írtad, hogy 1 éve emiatt volt abortuszod.

A fogamzásgátló szedését csak akkor lehet abbahagyni,

- ha már nem akarod szedni, DE védekeztek másképp, pl. óvszerrel

- ha egészségügyi problémákat okoz, akkor a kezelőorvos javasol mást

- gyereket szeretnétek a pároddal

stb.

Ha csak össze-vissza szeded, megszakad a védő hatása, (mellesleg a tabletta védelme sem 100%-os DE a megszakításos módszer NEM védekezés!), és kész a nem kívánt terhesség.

Nem a fogamzásgátló miatt van ez, hanem attól, hogy nem rendszeresen szedted.

Vegyél akár több terhességi tesztet, és ahogy előttem írták, a második héttől csináld mindet meg pár naponta.

Összegezve: meg van az esély, hogy terhes vagy.

2023. febr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
6%

Nagyon felelőtlen vagy. Ha már teherbe estél az előváladéktól akkor miert kockáztatsz megegyezer?

Imadkozz hogy ne legyel terhes

2023. febr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!