Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez lehet mellrák tünet? Volt...

Ez lehet mellrák tünet? Volt hasonló problémája?

Figyelt kérdés

Párhónapja észrevettem, hogy nyomásra váladékozik mindkét mellem, de csak sima tejszerű váladék volt, utána néztem és olyanokat olvastam, hogy normális, lehet a tejmirigyek begyulladtak, stb.

Vártam egy hónapot nem piszkáltam majd észrevettem, hogy szintén nyomásra, ilyen sárgás, zöldes a váladék már. Gyorsan be is jelentkeztem mellultrahangra, mert 25 éves vagyok csak és a nagymamámnak is volt mellrákja. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy valaki tapasztalt-e már ilyet és kiderül-e mi volt a baj, lehet ez mellrák?



#mellrák #ultrahang #orvosi #Mell váladékozés #Tejmirigy gyulladás
2023. febr. 24. 08:34
1 2
 1/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
15%
Véleményem szerint ez nem az. A mellráknak más tünetei vannak, plusz azok csomókban vannak jelen. Ez inkább tejmirigy gyulladás, esetleg faggyúmirigy gyulladás. Annyira nem értem ezt a mell ultrahangot, mert miért nem először mész nőgyógyászhoz, ahol fizikális vizsgálattal többre mész, plusz javaslatot is tud tenni a megoldásra.
2023. febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva, először a mammográfiát kerestem fel, mert én idióta nem tudtam hogy csak 30 év felett csinálnak ott vizsgálatot, de ők mindjárt a mellultrahangra irányítottak és a háziorvosom is mindenképpen ezt javasolta.
2023. febr. 24. 11:05
 3/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
20%
Jó, ez oké, de azért a fizikális vizsgálatot sem lehet kihagyni.
2023. febr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%
Ha normális helyre megy uh-ra (komplex mammográfiás központba), akkor megtapintják, kipréselnek a váladékból, kikenik tárgylemezre, elküldik citológiára. Az emlőket és a hónalji nyirokcsomókat is megnézik uh-val és ha van bármi az emlőben, abból mintát is tudnak venni.
2023. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
25%
Mindenkepp beszelj egy orvossal. Ha a haziorvosod ugy gondolja akkor tovabbkuld vagy behiv egy vizsgalatra. En orvostanhallgato vagyok es szerintem egyaltalan ne higyj ezekben az oldalakban. Nagyon sok mindentol fugg hogy mi a helyzet!
2023. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%

5#tényleg lutri, hogy milyen tanácsot kap a kérdező és melyiket fogadja meg, de ahogy Te is itt vagy, vannak itt szakmabeliek. Y1980 röntgenasszisztens, korrekt válaszokat ad, én az emlős kérdéseket kísérem figyelemmel, mammográfiával foglalkozó radiológus szakorvos vagyok.

4# voltam.

2023. febr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
27%
#6:Én sem biztos, hogy mindig mindent jól látok, meg sokszor el is mondom, hogy ez csak az én véleményem, nem vagyok orvos. Ez a fórum valóban olyan, hogy szelektálni kell, de a kérdések 95%-a is hiányos,nem igazán lehet érdemben sem sokszor válaszolni.
2023. febr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező,

ez elég sokminden lehet, az biztos, hogy kóros, és nem normális állapot.

Mellrák nemigen, mert ritka, hogy mindkét emlőben egyidőben alakuljon ki, és ilyen fiatal korban.


Azt jó lenne tudnod, hogy a nagyinak pontosan milyen típusú volt a daganata (ha emlékszik rá, vagy megvannak az akkori papírok). Ha rajta kívül valaki más egyenesági rokonnál is történt mellrák, petefészekrák, vagy prosztatarák, akkor sajnos lehet esély az örökletes (BRCA) genetikai hibára, és lehetsz genetikailag veszélyeztetett.

Ha így lenne, akkor számodra fokozott kontroll írnának elő.


A problémád lehet hormonális is, ennek kivizsgálásához endokrinológust kellene felkeresned, a háziorvos be tud oda utalni.


Ha az ultrahangon gyanús lesz a vizsgálatot végzőnek valamilyen elváltozás, akkor a mammográfiát is elvégzik, akárhány éves is a páciens.

Fiatal nőknél azért az UH az első a vizsgálatok sorában, mert a fiataloknál még másmilyen az emlő szövete, tömöttebb, sűrűbb, így a mammográfiás felvételen nehezebb észlelni, ha elváltozás van. Az ilyen mammográfiához speciális emlőradiológus szakember kell (tehát pl. nem egy sima sztk-s általános radiológus), akinek van gyakorlata a kiértékelésben.


Ha az UH és a mammográfia együttesen utalna rosszindulatúságra, akkor a biopszia az ezek után következő vizsgálat.

Jó tudni, hogy nagyon sok a jóindulatú elváltozás, de azokat is figyelemmel kell kísérni, és majd kontrollra menni.

Fontos, hogy amíg nincs meg a pontos diagnózisod, hogy mi okozza nálad az elváltozást, addig kell menned tovább, amíg ez kiderül majd.


(Nem elfogadható válasz a "maga még fiatal, és majd elmúlik..." válasz az egészségügyisek részéről).

Tehát vizsgáltasd ki magad.

2023. febr. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!


Általános orvos vagyok. A tünetei kétségkívül kórosak (amennyiben nem várandósság előzte meg őket, bár a váladék zöldes elszíneződése miatt ebben az esetben is orvosi ellátásra van szüksége, mert az bakteriális fertőzésre utal).


A mell UH vizsgálat jó irány a rosszindulatú elváltozás kizárása céljából.


Az én véleményem az, hogy mindenképpen érdemes volna a háziorvost is bevonni, mivel a kétoldali tünetek inkább hormonális elváltozásra utalnak, így endokrinológiai vizsgálatra és egy koponya MR-re is szükség lehet prolaktinoma gyanúja végett.


Mihamarabbi gyógyulást kívánok!


Üdvözlettel:

István

2023. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi kolléga egy kérdés alatt!

És mindegyikünket lepontoztak😀

Ahelyett, hogy javadalmazásért szakértenénk egy, "Az orvos válaszol" rovatban. Tiszta bolondok vagyunk...

Kedves István, a zöld váladék nem feltétlenül jelent bakteriális felülfertőződést, sima cystatartalom is lehet szürke, zöld, stb, az autolysis miatt. A többivel egyetértek, szerintem is valószínűleg hormonális eredetű a váladékozás, prolaktin szintet kellene nézni.

Egyszerűbb lenne, ha a páciens végre elfáradna vizsgálatra (ha jól sejtem, nem az első kérdése erről).

#4 és #6, mammográfus

2023. febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!