Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon használata, tapasztalatok?

Tampon használata, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

19 éves leszek lassan. Ugye már több éve megvan a menstruációm. Eddig mindig betétet használtam(mindig hosszút mivel úgy éreztem biztonságosabbnak)

Egyre többször gondolkodom rajta, hogy tamponnal könnyebb lenne e?!

Általában 6 napig van meg, abból az 1-2 nap az erős többi gyenge.

Általában amikor megjön, semmi kedvem sehova menni, illetve sűrűn járok wcre mivel félek kifolyik...közben pedig nem. Ilyenkor úgymond "undorodik" magamtól, hogy megvan, meg úgy az egész helyzettől.

A tamponra vissza térve, félek, hogy fent ragad, vagy nem tudom a kellő "helyre" tenni, attól hogy elszakad a zsinórja és bennem marad, meg persze a macerájától, a felhelyezés, minden csupa vér lesz...

(Felhelyezés se egyszerű, mivel a körmeim hosszúak, úgyhogy..)


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat:)



2023. febr. 27. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Nekem a tampon bevált. En kifejezetten szeretem.Nem erzem ahogy folyik a vér. Nekem bevált. A higéniára kell figyelni elotte utana kezet kell mosni
2023. febr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Nem kell felni tole, nem egy nagy cucc. Teszteld akkor, amikor otthon vagy, erdemes tobb fajtat es meretet kiprobalni. Ha ne adj isten elszakadna a zsinor (nem fog!), akkor ki tudod nyomni magadbol, mintha kakilnal, aztan picit benyulsz, megfogod a veget es kihuzod.

De 15 eve hasznalok tampont,egyszer nem volt velem meg ilyen :D


Nem tudom, hogy tamponnal konnyebb-e. Meg ugy mi konnyebb. Sportolni, uszni konnyebb, nekem. De pl az elso ket nap en nem tudom hasznalni,mert annyira faj a hasam, hogy a tampon is nagyon zavar, ilyenkor nekem a betet kenyelmesebb.


Nem lesz minden csupa ver, mert megtorlod magad ott lent mielott felhelyezned, es amikor bent van, akkor is szepen megtorlod magad. Nedves torlovel vagy sima wc-papirral, mindegy. En legalabbis igy szoktam. Hosszu korommel is fel tudod helyezni, de letezik applikatoros tampon is.


Szoval ki kell probalni, mashogy ez nem megy.

2023. febr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
12 és fél éves korom óta tampont használok. Most 40 múltam. Tamponnal gyakorlatilag észre sem veszem, hogy megvan, sokkal könnyebb az élet. Betét nekem borzasztó kényelmetlen, plusz külön kellemetlen, ahogy tocsogok a vérben. Soha nem volt tőle semmi bajom. Ki kell próbálni, ki kell tapasztalni a felhelyezést, én amikor először próbálkoztam, akkor egy tampont szétcsesztem, de a másodikat már sikerült feltenni. Megvan a technikája, hogy milyen irányba kell tolni, így kicsit oldalasan hátrafelé, nem egyenes felfelé, ha erre ráérzel egy fél másodperc alatt fent van, utána már ha meglesz a mozdulat, mindig nagyon könnyen fel tudod rakni.
2023. febr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Maradj a betétnél, az a legjobb.
2023. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%

A tampon sokkal jobb, nem leszel mellette büdös menstruátor szagú.


A körmöket pedig érdemes rövidre vágni amúgy is, de ha nem akarod akkor használhatsz Tampax-ot.

2023. febr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

"menstruátor"


Ezt a kifejezést se hallottam még! lol XDDD

2023. febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
En is tampont használok már régebb óta mert mikor megjott sportoltam versenyszeruen és dijugratasnal nem ártott hogy nem ázott át a fehér gatyam, de hiába használsz tampont otthonra betét a legkenyelmesebb, alváshoz se nagyon ajánlott a tampon (en pl nem bírok benne meglenni otthon ha csak fekszem) de aztán lehet mas simán
2023. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nagyon nem jött be. Már a felhelyezés is macera, hogy tiszta legyen a kezem egy nyilvános wcben pl. mert oké befelé is mosok kezet de a wc ajtót ki nyitja ki nekem...

Amúgy akkor már inkább az menstruációs kelyhet ajánlom, sokan dicsérik.

2023. febr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%

34 vagyok, 10 éve tamponozok - 2-3. nap éjszakáján is, mert a legnagyobb betét is átázik-kifolyik a vér belőle -, semmi bajom nincs tőle.


Ügyelni kell a személyes higiénére és ennyi, értsd nem csupa kosz kézzel helyezed fel, hanem előtte megmosod, és 5-6 óránként cserélsz.

2023. febr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Hosszú körmökkel viszont óvatosan, mert felsértheted vele a hüvelyfalat.
2023. febr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!