Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés utáni depresszió ?

Szülés utáni depresszió ?

Figyelt kérdés

Szörnyen utálom magam érte, megbántam az egész gyerekvállalást, nincs szoros kötődésem a babahoz, már 4 hónapos én naphosszat sírok.. van kiút?

Nehéz terhesség, nehéz szülés, és nehéz baba, hasfájás ..

Úgy szégyellem magam, nincs barátnőm nincs családom, a párom meg azt mondja nekem semmi sem jó, egyedül érzem magam.


2023. febr. 28. 19:16
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%
Ez szülés utáni depresszió, beszélj szakemberrel, illetve vannak anonim csoportok is! Ne ostorozd magad!
2023. febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Tervezett baba volt, nehezen jött össze, a poklot megjártam érte, de köszönöm az építő jellegű kommented. Ettől még pocsékabbul érzem magam. Azért remélem neked szép lesz az estéd, ettől, hogy ezt leírtad nekem.
2023. febr. 28. 19:23
 3/37 anonim ***** válasza:
91%
Keress fel egy pszichológust mindenképp, a szülés utáni depresszió egy pszichológiai (súlyosabb esetben pszichiátriai kórkép). Nem kell egyedül megbirkóznod ezzel. Hidd el hogy van kiút. Nagyon sajnálom, hogy a párod nem támogat, ez is alaposan közrejátszhat többek között (támogató környezet hiánya, hormonváltozás, nehéz terhesség és szülés).
2023. febr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
83%

Köszi 1, pont egy pszihés problémával küzdő embernek kell hülyeséget oda böfögni.

Nem tehet róla a hormonok felborították az agyi folyamatokat is.

Kérj segítséget, a védőnő tud segítséget adni hova fordulj. Ez nem a te hibád, jobb lesz csak kérj segítséget!

2023. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
7%

Le lehet pontozni továbbra is de magyarázd már el miért vagy boldogtalan egy 4 hónapos baba mellett????

Ártott neked valamit? Egy gyerek változásokkal jár erre előre fel kell készülni

2023. febr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
24%
Ismert és gyakori jelenség, a szülés utáni hormonális változások következtében áll elő, majd elmúlik.
2023. febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Külföldön elek , beszelem a nyelvet de nem tudnék felszabadultan beszélni az erzeseimről idegen nyelven, és védőnő sincs! Tényleg magam vagyok.
2023. febr. 28. 19:31
 8/37 anonim ***** válasza:
46%

Te értelem mentes, van ilyen betegség olvass legalább utána. A kolléganőm majd nem meg is halt miatta, egy anyukánkat pszichiátrián kezeltek hónapokig, ez nem uri muri.

Kedves 6 os

2023. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
40%

1-es-6-os, a tudatlanságodat és önművelésre való igénytelenségedet, érzelmi intelligenciahiányodat nem kéne világgá kürtölni még név nélkül sem!

Persze, hogy van kiút, keress a témához értő pszichológust, és esetleg az ő javaslatára pszichiátert is. Elmúlik!

Mért nincs barátnőd, mért nincs családod? Interneten is lehet barátkozni.

2023. febr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom eldönteni, hogy sajnáljam, vagy inkább irigyeljem az olyan embereket, akiknek akkora sötétség van a fejében mint az első válaszolónak.
2023. febr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!