Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió? Van...

Szülés utáni depresszió? Van kiút?

Figyelt kérdés
Úgy érzem gyűlölöm a babám, semmi türelmem hozzá és végleg elment a kedvem ettől az egész anyaságtol. Ha előrevetitem az életem, úgy érzem egy percèt nem fogom élvezni. A babám 3 hetes és úgy érzem, hogy nem rám van szüksége, nem érdemlem meg és mással jobban járna...
2022. máj. 7. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Van, kérj segítséget, első sorban a párodtól, szeretteidtől, oszd meg velük, hogy mit érzel. Pszichológus is kellhet, ha pár hét alatt nem múlik el.

Nagyon nehéz az első pár hónap, mindenkinek a túlélésről szól, ne hidd azt, hogy egyedül vagy ezzel az érzéssel, idő, amíg megismeritek egymást, hogy tudd, hogy mikor mit szeretne. Idővel könnyebb lesz, de ez még évekig fárasztó.

Tervezett baba, a párod mennyire segít?

2022. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egyedül vagyok vele, egyedül vállaltam, az apjával nem voltam együtt, csak becsúszott. Azóta O le is lépett teljesen. Család nem segít, mondhatni teljesen elítélnek azért mert terhes lettem, egész terhesség alatt nem érdeklődtek és a baba születése után sem. Csak barátok vannak akik segítenek ha kell.
2022. máj. 7. 14:31
 3/16 A kérdező kommentje:
Terhesség alatt közel sem voltam ilyen negatív... Aggódva de izgatottan vártam a babát, azt hittem meg tudok birkózni ezzel, tudtam, hogy lesznek nehéz helyzetek,de félresöpörtem őket, és csak a szépet láttam és képzeltem el.
2022. máj. 7. 14:33
 4/16 A kérdező kommentje:
Egyébként egy szavam sem lehetne, mert elég jó baba ... De elég ha csak azért elkezd éjjel sírni, mert éhes és nekem már elmegy a türelmem tőle. Nem érdemlem meg és nem rám van szüksége..
2022. máj. 7. 14:36
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mélyponton vagy. Ettől még a babádnak te kellesz, és jó vagy neki. Ez az időszak a közös életetek töredéke. Túl leszel rajta, kérj segítséget. Nagy dolog volt egyedül vállalni őt, le a kalappal. Már csak ezért a döntésedért is te vagy a legjobb neki. Ha mindenki máson múlna, ő most nem is élne. Én az Emma Egyesület segélyvonalát ajánlom, én is felhívtam őket korábban, amikor padlón voltam. [link]
2022. máj. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. máj. 7. 15:37
 7/16 A kérdező kommentje:
#5 Mondjuk igaz..ezt végig sem gondoltam, hogy nélkülem O sincsen..
2022. máj. 7. 15:38
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérj mielőbb szakszerű segítséget mindképp. Gyerekorvos, védőnő, ők majd eligazítanak.
2022. máj. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez már egy jó pont,hogy kiírtad magadból! Szeretnél szívesen beszélgetek veled privatban! Van 2 gyerekem, most jön a harmadik! Nem tudom milyen az amit érzel, de nagyon sajnállak és bár tudnék rajtad segíteni egy villámcsapásra!
2022. máj. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nagyon átérzem, ez borzalmasan nehéz. Nekem is volt depi az első fiam után. De a család mellettem állt, segítettek, beszélgettek velem rengeteget. Te is kérj segítséget. Akár szakembertől is, férjtől családtagoktól.
2022. máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!