Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió vagy...

Szülés utáni depresszió vagy egyszerűen csak paramami?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kislányom. Az első hetekben iszonyatosan féltem minden este, hogy nehogy valami baj történjen mert se orvos, se patika se semmi. Már éppen kezdtem lazábban venni a dolgokat amikor 6 hetesen lázas lett és a kórházban kötöttünk ki 8 napra vesemedence gyulladással. Na az addig lecsitult kedélyeim ismét a felszínen vannak és rosszabb mint eddig. A kórházban is rettegtem, de amióta hazajöttünk még jobban. Pánikszerűen méregetem a hőjét nem- e lázas és állandóan ácsorgok az ágyánál minden nyekkenésére felkelek. Párom és a családom próbál segíteni és nyugtatni, de rengeteget rettegek és sírok mert itt a covid is és félek, hogy valami baja lesz. Hogyan lehet ezt leküzdeni vagy mikor lesz ennek vége? Nem akarok ennyire pánikolni mert már úgy érzem belerokkanok.
2020. dec. 8. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem a pánik okát, már ha van oka. A betegség kapcsán már rájöttél, hogy van orvosi ellátás ha baj van. Mi is voltunk kétszer kórházban, 1 hetes és 5 hetes volt a lányom, de utána nem paráztam különösebben. Láz meg eleve ritka ennyire pici babánál, az enyém be se lázasodott, nehéz volt megállapítani mikor rohanjak vele az ügyeletre.
2020. dec. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hidd el ha tudnám miért stresszelek akkor nem tenném! Félek, hogy baja lesz megint.
2020. dec. 8. 19:22
 3/4 anonim ***** válasza:
De az elözönél sem lett baja. Persze lehet szülés utáni depresszió, vagy inkább valami szorongás, nekem is volt, rendesen megborítja az ember agyát a szülés.
2020. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hipochonder lettél, ez nem depresszió. Gyakran előfordul, minden anya túl félti a picijét.Bizonyos mértékben normális, ebben már nem nagyon.


Önbizalmat kellene először is gyűjtened, mert nem bízol magadban,félsz hogy elrontassz valamit. Pedig nem. Vagy ha mégis nem lehetetlen helyre hozni, és van is körülötted segítség.Ha más nem telefonon, egy nagymama, egy előbb szült tapasztaltabb barátnő, apuka, mindig van valaki.


Másodszor a túlféltésből hamarabb szokott baleset történni, ne görcsölj ennyire.

Bölcsőhalál ritka manapság. Akkor is azért van, mert az anyukák-apukák túlzottan is aggódnak mint te. 3 réteg helyett 5 réteg ruha + zokni, sapka, takaró és ott is a túlhevített baba.

Körbe rakják párnákkal, macikkal nehogy "megüsse magát a kiságyvan", felevickél, nem tudja elforgatni meg a fejét, fulladás.

Maguk mellett altatják,vagy elalszanak miközben cicin van a baba, mert kényelmesebb fekve etetni. Fulladás, agyon nyomás.(sajnos ezt pont egy ismerősöm kellett, hogy átélje. Szörnyű, pedig csak maga mellett akarta kényelemben tartani..)

Párnát raknak a kicsik alá,a pici orrukkal amúgy is nagyon közel vannak a matrachoz, így még kevésbé. Ritka eset,de fulladás veszély.

Számos ilyen-és egyéb megtörtént butaság van aminek féltés az alapja. Ne, nem kell ennyire. Ha megfázik, beteg lesz majd túl lesz rajta.

Strapabíróak a babák. :D

2020. dec. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!