Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14éves vagyok,már majdnem...

14éves vagyok,már majdnem 2éve rendszeresen menstruálok. Gondjaim vannak a tamponnal, ez normális? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
reggel megpróbáltam feltenni a tampont először.de nem mertem,ugy értemelkezdtem feltolni és kb. a hüvelybemenetnél feladtam.Nem mertem feltenni,elolvastam előtte a papírt ami a dobozba volt.Ráadásul nem is nagy tampont próbáltam feltenni,hanem a legkissebbet.ez normális?aggódok,hogy csak én vagyok ilyen béna h nem merem feltenni ez normális.?
2008. dec. 28. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen normális.

Csináld azt, hogy először ne a tampont dugd be, hanem térképezd fel a terepet az ujjaddal. Meg terpessz be egy kis tükör előtt, nézd meg a hüvelybemenet, mekkora a luk stb.

Nem kell szégyenkezned, nyugodtan ismerd meg a saját tested.

Ha az ujjadat be tudod dugni, akkor a mini tampon is fel fog menni.

Arra figyelj, hogyha nagyon száraz a hüvelybemenet, meg a hüvely, nehezebben fog menni. Én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy benedvesítem az ujjam és feldugom, így egy kicsit "beolajozza" a tampon útját.

A cserélésnél majd ki kell tapasztalni, hogy az erősebb és gyengébb napokon hány óra alatt telik meg.

Egy fontos! kihúzásnál nem szabad rángatni, ha nem jön könnyen, akkor még nincs tele.


Told ütközésig, és ha bent van, ülj le vele, meg sétálj.

ha ülésnél nyom, akkor még beljebb kell tolni.


Ügyesen! :)

2008. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ja és ha felteszem a tampont akkor a vége amivel majd idővel kihúzom ott lóg a fehérneműbe??
2008. dec. 28. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Igen, normális! Én 16 éves koromban próbáltam először és nekem sem ment!

Sajnos mivel még szűz vagyok nekem is be kellett "erőszakolnom". Eleinte fájt de azóta minden rendben megy :)


Nekem úgy volt a legkönnyebb hogy zuhanyzás után az egyik lábam fel raktam a kád szélére és akkor eléggé kitágul és könnyebb felhelyezni.


Sok sikert

2008. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Igen ott lóg,de nem annyira hosszú,hogy zavarjon.Ha jól helyezed fel észre sem veszed.
2008. dec. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Normális, hogy félsz.

Nekem 16 évesen kellett tampont használni elöszőr. Addig is próbálkoztam vele, de sose tudtam rendesen feltenni. Nyaraltunk, és váratlanul jött meg, nem volt nálam betét, anyukámnál meg csak tampont volt. Gyakorlatilag rákényszerültem, hogy használjam, azóta viszont imádom, mert sokkal kényelmesebb.

Ne aggódj idővel, majd ez nálad is kialakul.

2008. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Na ez egy jó kérdés,mert énis félek! Én elég hánykolódva alszom,a madzag nem fog "felcsúszni?"????
2008. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló én is ettől félek.de azt mondta a védőnő mikor felvilágosítás volt,hogy nem egészséges állandóan tampont hordani,szval én csak ha suliba vagy vhova megyek akkor fogok tampont hordani itthon a betét is jó.


utolsó előtti válaszoló:elég kellemetlen lehetett.nekem először nyaralás 1.reggelén jött meg,szerencsére az nem lett olyan,csak kimentem és véreset pisiltem...és nem volt semmink,elég fura volt,hogy ott ültem a wc-n amíg anyum elment a boltba betétet venni:(ráadásul nem fürüdhettem a balcsiba:(

2008. dec. 30. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!