Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Én 19éves lány vagyok! A...

Én 19éves lány vagyok! A gondom az volna hogy a menstruációm első napjai katasztrófa. Alhasi fájdalmam van sokszor előfordul hogy napokig nem tudok felálni az ágyból. A segitségeteket kérném Gyógyszert? Gyógyteát? Minden érdekkel. Köszönettel:Éva

Figyelt kérdés

Nögyógyászomhoz fordultam mindent rendben talált szedtem meristint, no spát, cataflánt és fogamzásgátlót de semmi nem

használ már kipróbáltam gyógy- teákat is de seemmi nem történt!


2008. dec. 28. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan így voltam, el is ájultam minden hónapban. A megoldás: Flector. Ez egy por, kis vízben kell feloldani és meginni. Kb. 10 perc alatt éreztem a megkönnyebbülést és fel tudtam kelni. Sajna 2 hónapja kiderült, hogy allergiás vagyok az összetevőire, vagyis a diclofenac-ra így én már nem szedhetem. Persze lehet van természetes gyógymód, de ne mondja senki, hogy az bejön egy olyan embernek aki a fájdalomtól és a rosszulléttől elájul. Eddig akinek ajánlottam 100%-ig bejött.
2008. dec. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kezdj el cickafark teát inni, de még mielőtt megjön, és enyhíteni, majd elmulasztani fogja a görcseid. Anyum annyira rosszul volt fiatal korában, hogy el is ájult. Miután apum itatott vele cickafark teát, és utána rendszeresen itta a menzeszét megelőző 1 héten, és a menzesz alatt, többet nem volt rosszul. De ha kihagysz alkalmakat, akkor vissza fog térni a görcsölés.
2008. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én pont ugyanígy vagyok, megmozdulni is fájdalmas , nekem egy gyógyszer vált be az apranax (550 mg-os ) ha ezt beveszem fél óra és jobban érzem magam.Vény nélkül nem kapható. remélem segítettem
2008. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére soha nem voltak ilyen gondjaim, de egyszer láttam a tévében egy műsort, és ott a következőt ajánlották: menstruáció előtt pár nappal el kell végezni egy tornagyakorlatot. Felállsz, megfogod egy szék háttámláját, majd hol az egyik, hol a másik lábaddal lendítesz előre-hátra erőteljesen. Ez a gyakorlat állítólag segít fellazítani a méhnyálkahártyát, az könnyebben leválik, ezáltal nem fogsz görcsölni.
2008. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én is így voltam!Pár hónapja iszok naturland (menstruációs panaszokat enyhítő) teát, amitől ugyan teljesen nem múlik el,de sokat segít!Tudom végezni a napi teendőimet, mert minimális a fájdalom!Fontos,hogy a gyógyteák nem fejtik ki rögtön a hatásukat, kúraszerűen kell alkalmazni,szóval a menstruációd elött pár nappal igyad, és ha az első alkalommal nem is hoz szerencsét, ne hagyd abba!
2008. dec. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Ma görcsöltem és kipróbáltam az Apranax-ot. Működik, tehát ha allergiás vagy a diclofenac-ra akkor ez is segíthet.
2008. dec. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia

egyutt erzek veled, hasonlo problemaval kuzdok egy ideje.

tudom hogy ez a fajdalom kepes teljesen elszigetelni meg a napi teendoidtol is, de en nem latom realis es egeszseges megoldasnak a fajdalomcsillapitok (gyogyszerek) szedeset, mert a test konnyen hozzaszokik, es nem hiszem el, hogy mondjuk tiz-husz ev szedes utan, minden honapban egy hetig, semmilyen karosodas nem lesz a testedben....

Sokan ajanljak itt a menstruacio ALATT vagy kozvetlenul elotte szedheto keszitmenyeket.

En kulonosen felhivnam a figyelmedet, hogy ha a mindennapi eletedben vegzel testmozgast (nem kell hogy profi sportolo legyel, de a heti 2 tesi ora vagy heti 2szeri kindi/torna/futas,stb...) kb. 70%al csokkenti a menstruaco alatt jelentkezo panaszokat.

Megprobalhatod meg az intimtornat valamint a gyogyteak szeles valaszteka is rendelkezesedre all, de en mindig aggodom, amikor fiatalok (bocs, en is 22 eves vagyok, mit fiatalozok itt!?) szoval amikor nok tonkreteszik magukat gyogyszerekkel es egy ido utan elerkeznek oda, ha mar csak a fajdalom mondjuk fejfajas elojelei jelentkeznek, egybol nyulnak egy doboz aszpirin utan!

Szoval en inkabb egy osszetett "gyogymodot" javasolnek neked: mozgas egesz honapban+gyogytea menzi elott/alatt+ kiegyensulyozott taplalkozas, sok folyadekkal!

Remelem elmulnak a panaszaid, hidd el en is tudom milyen szenvedes mindez!

Jo egeszseget Neked! :)

Szia

2008. dec. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mindenképpen menj el orvoshoz!

Az ilyen erős fájdalom egy méh-nyálkahártya rendellenesség miatt is lehet.

Semmiképpen ne hagyd, hogy ezek a napok uralják majd egész életed, a tevékenységeidet!

Annyi gondunk, bajunk van mostanság az életben, ezért amin tudsz változtatni, no annak menj utána!

2009. febr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!