Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 12 éves lány vagyok,11 éves...

12 éves lány vagyok,11 éves koromba jött meg az első menstruációm, kellemetlenül érzem magam amikor betétet használok, szerintetek megpróbáljam a tampont?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Próbáld meg, én is utáltam a betétet, mondjuk nekem akkor sikerült felhelyezni, amikor lett párom és meg volt az első alkalom.
2010. jan. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Megpróbálhatod, de nem biztos hogy fel fog menni. a tamponhoz nagyon el kell lazulnod, érdemes úgy megpróbálnod mikor tiszta véres vagy, ne mosd le magad csak próbáld felhelyezni ahogy mutatja az instrukció. ha így sem megy akkor ne próbáld, a baj hogy ha lemosod magad és úgy próbálod, még jobban száraz leszel és még nehezebb feltenni, és az ultra kicsivel és silkessel próbáld.

de a tampon nem egészséges, ha nem cseréled 3 óránként minimum akkor fertözést is okozhat.

2010. jan. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: az teljesen hülyeség, hogy a tampont 3 óránként cserélni kell - AKKOR kell cserélni, ha teli van, különben feldörzsöli a hüvelybemetet és attól lehet fertözést kapni. Ha normálisan használod - akkor cseréled, ha szükséges, meg mellette rendszeresen tisztálkodsz, nem lesz semmi bajod. Én 40 évig csak tampont használtam, és egyszer se kaptam fertözést töle.
2010. jan. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszírónak van igaza. A tampontól SEMMILYEN fertőzést nem lehet kapni! Majdnem az első alkalomtól tamponozok én is, mert a betétet én is utáltam. Nekem második-harmadik próbálkozásra sikerült feltenni, javaslom a Kérdezőnek, hogy nyugodtan próbálkozzon ő is, először persze a mini méretűvel. :)

24/L

2010. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és az utolsó, utolsóelőtinek főkép mert most már biztos meg fogom próbálni. nagyon köszönöm
2010. jan. 19. 12:33
 6/7 anonim ***** válasza:
persze a mini mérettel kezd
2010. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
51%
én normálissal kezdtem, eleinte nekem se ment, szokták mondani, hogy ha nem akar sikerülni akkor használj tükröt, de később már simán fog menni, ráérzel
2010. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!