Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek anyukámnak tényleg...

Szerintetek anyukámnak tényleg baja van?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy 19 éves lány vagyok. Anyukámnak van nyirokcsomója a bal hónaljában. Voltunk kivizsgáláson is vele mentem végig. Nem mondtak rá semmi olyat ami dagnatra utalna, de ő még is az őrületbe kergeti magát, pánikol meg hasonló dolgok. Amikor a nyirokcsomót nézték a hónaljában azt mondták, hogy majd nyáron vissza kell jönnie. Nekem meg olyanokat mondd, hogy ilyen olyan gépbe fektetik mint a koporsókba (holott erről szó sem volt csak simán kontrollra küldték egyébkent a CT gépre gondol). Jelenleg alkalmasságin vagyok édesanyámmal aki meglátott egy posztert ami a melldaganatról szólt. A poszteren arról volt szó, hogy hogyan lehet önellenőrzést csinálni a mellen. Anya állítása szerint az ő melleiből jön váladék. Magát kergeti mindennap az örületbe, sok kérdésem volt már róla itt gyk-n csak akkor a nyirokcsomóval kapcsolatban. Nektek is jön melletekből válandék? Nem tudom, hogy mit mondhatnék már neki, érdekel a ti tapasztalatok is ha nektek jött a melletekből váladék akkor melldaganatosak lettetek?



Amit anyukámról tudni kell:

-Nem dohányzik, de régen sokat dohányzott már jó pár éve letette a cigarettát.

- 39 éves és 3 gyermek anyukája.

- Pajzsmirigyes (szerintem egyébkent ez áll mindennek a hátterében)

- Stresszes életmódot él (a 2 kisebbik testvérem és édesapám miatt, de én vezetem szereintem otthon a nevelést nem is ő)

- Elvileg az egész teste teli van nyirokcsomókkal

- A nyirokcsomói nem tűntek el, kapott rá antibiotikumot is, de nem tűntek el neki csak kisebbek lettek

- Jelenleg eléggé el van hízva a régi önmagához képest utoljára akkor volt ilyen súlyokban amikor terhes volt (ő mondta nekem)


Jelenleg csak ennyit tudok hirtelen összeszedni róla, már nagyon aggaszt.



2023. ápr. 12. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha ez megnyugtat időnként nekem is szokott csomó lenni a hónaljamban.33 éves vagyok de éreztem már nèha tinikoromban is…a nyirokrendszer feladata hogy kiszűrje a kórokozókat.A nyirokcsomó megnagyobbodás nem rák.Én ha beteg vagyok itt-ott szoktam csomókat érezni.Mindenkinek van nyirokcsomó a hónaljában.És igen a mellben meg vannak tejmirigyek amelyek vàladékot termelnek. Most így látatlanban nehéz megmondani hogy anyukád esetében hipochondriàról vagy betegségről van-e szó.lehet normális és kóros is.
2023. ápr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1: anya nem nyugszik meg mert kiemelte azt a szót hogy:"lehet kóros is" nem érti meg, hogy szerintem sincsen semmi baja. Szerintem az elhízás és a pajzsmirigy a baja és meg talán az is, hogy stresszel és be beszeli magának. Nem tudom mit tegyek már vele. Önfejű, orvosokra sem hallgat magáról van megbizonyosodva, hogy ő beteg. Nem tudok már mit tenni amikor régen írtam a nyirokcsomóiról azt írták hogy vigyem pszichológushoz.
2023. ápr. 12. 08:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg baja van, de a hipochondriát pszichológus, a súlyosabb tévképzeteket pszichiáter kezeli. Ebbe az irányba kellene sürgősen elindulni.
2023. ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem akarja be vallani magának sem, hogy túlgondolja a dolgokat. Szerintem nincs olyan súlyos baja amiket ő mondogat nap mint nap.
2023. ápr. 12. 09:19
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Menjen el ctre és az meg fogja feketén - fehéren mutatni, hogy nincs baja. Régebben válaszoltam már kérdésedre. Mutasd meg neki ezeket a válaszokat.

Szedje össze magát és a gyerekeivel foglalkozzon. Rólad akadjon le, nem azért születtél, hogy őt ajnározd. A váladék valószínűleg hormonális probléma, főleg, ha mindkét melléből jön.

2023. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy barmennyire mutatom nem hisz hanem magával játszik orvososat ma en is mondtam neki hogy szerintem hormonális.

Remélem összeszedi magát most már, mert szeretem meg minden csak sok ez nekem is, meg ahogy reagál.

2023. ápr. 12. 15:05
 7/8 NTBS ***** válasza:
A CT vizsgálat eredménye fogja eldönteni.
2023. ápr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nincsen ki írva CT-re sem, csak ő eldöntötte magában, hogy oda fogják küldeni.
2023. ápr. 17. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!