Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlóból ha elkezdeném...

Fogamzásgátlóból ha elkezdeném szedni a gyengébbet, lenne belőle baj?

Figyelt kérdés

Már sok éve szedem a Jangee 3 mg/0.03 tablettát, ebből van egy gyengébb változat, a Jangee 3 mg/0.02


Annó még egy nőgyógyász írta ki az erősebbiket, azóta mindig csak háziorvossal iratom ki, de most elgondolkoztam rajta, hogy lehet a gyengébbet is szedhetném, hiszen a nőgyógyász is csak hasraütésszerűen választott, semmi vizsgálat nem volt előtte. Lehet belőle bármi baj?

Tudom nőgyógyászt kérdezzek, de ahhoz bevallom lusta vagyok, gondoltam előbb felteszem itt a kérdést hátha van aki hasonlóan váltott :)


2023. máj. 11. 07:15
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Max terhes leszel.
2023. máj. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Itt hiába kérdezed, mi nem tudjuk neked mi lenne a legmegfelelőbb és azt sem tudom értelmezni, neked mi az, hogy erős és mi az ami nem. Háziorvost is megkérdezheted, lehet ő is tud segíteni.
2023. máj. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Arról mondjuk nem a nőgyógyász tehet, hogy "sok éve" egyszer sem mentél vissza éves kontrollra.

Akkor ugyanis tudnád, milyen hatása van a gyógyszernek a szervezetedre, kell-e valóban ilyen erős.

2023. máj. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Fogamzásgátló szedésekor legalább két évente nögyógyásszal kellen kivizsgáltatni, hogy minden rendben van-e vele, nem kell-e valamit váltani, nem okoz-e valami problémát nálad, amit különben nem veszel észre.

A háziorvos is hivatalosan csak egy évig írhatná fel nögyógyászati vizsgálat nélkül, szóval elég könnyelmü ö is.

Mindenképpen kellene egy nögyógyász, de olyan, aki meg is vizsgál, és az eredmények alapján ír fel gyógyszert.

Az meg, hogy a kevesebb hatóanyagot tartalmazó fogamzásgátló nálad mennyire hatásos, senki nem tudja a neten keresztül megmondani. Ha nem megfelelö, akkor a legrosszabb esetben terhes leszel, de ha nem, akkor is könnyen lehetséges folyamatos pecsételö vérzés, vagy egyéb mellékhatás.


Ne egy lusta és menj nögyógyászhoz

2023. máj. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Na igen, azt én sem értem a kontrollok miért maradtak el, folyamatosan kellene amúgyis vérvétellel kiegészíteni, szóval el kell menni nőgyógyászhoz is mindenképpen.
2023. máj. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Hat ha lusta vagy egy vervetelbol nogyogyasszal megnezetni a hormonszintedet, akkor itt kerdezni veszelyesebb, mint megprobalni, oszt lesz ami lesz.
2023. máj. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 😂
2023. máj. 11. 12:57
 8/8 anonim ***** válasza:
36%
Off Külföldön nőgyógyász nem is lát az életed folyamán, ha nincs valódi nőgyógyászati betegséged. A háziorvos írja fel a fogamzásgátlót is és nincs vérvétel
2023. máj. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!