Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázásos Ecoli bajokkal ha...

Felfázásos Ecoli bajokkal ha laboreredmény ķimutatja mindig a bacikat es soha nem hat egyik antibio se, miért akarnak megkatéterezni mikor annak köztudottan szövődményi vannak? (És a tűfobiámról is tudnak es így)

Figyelt kérdés

Eleve az egész hugyuti "rendszerem" gyulladásban van de még erre tűvel akarnak szúrkálgatni, miközben a labortesztek világosan kimutatják az e colit, ami valahogy nem reagál eddig antibiotikumra de ugyanazt felírják mégis háromszor is ha visszamegyek hogy még mindig probléma van.


Évek óta nem kezelnek ki es mindegyik urulógus azzal zárja le hogy katéterezni fog. Pedig a labor kristálytiszta egyértelmuen mutatja ki az ecolit mindig és benne van az elozményeimben is, hogy tűfóbiám van.


(Egy ilyentől egyszer mikor meg akartak katéterezni és elkezstek szurkálni, összeomlott a tüdőm valahogy es nem kaptam levegőt teljes fulladásom lett, azota tudom, hogy panikrohamot is kapok a tűktől, nem csak fóbia ez, hanem bőven több, de ugy leszarják)


Szakrendelések magádokik mind ugyanaz. Soha nem hatékony antibiotikumot irnak fel szedem a kiegészito d mannoz meg tarsait is de évek ota fennállo panasz aminek egyre sulyosabb kovetkezményei szövödményei lesznek vagy már vannak.



2023. máj. 14. 09:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
A katéternek és a tűnek mi köze egymáshoz?
2023. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Valamivel szúrnak lent. Mintá akarnak venni. Mi mással ha nem tűvel? Hugycsőbe akarnak feldugdosni vmit. Nekem még leírni is rossz..
2023. máj. 14. 09:31
 3/34 A kérdező kommentje:

A netről:

"A hólyagkatéter okozta legjelentősebb szövődmény a húgyúti fertőzés: a húgycső, húgyhólyag, ritkább esetben a vese fertőzése. A fertőzés kialakulhat az egyszeri katéterezésnél és a tartós katéternél is, de esélye a katéter használatának időtartamával nő. Ezért kiemelten fontos a katéter felhelyezésénél, használatánál minden fertőzést megelőző óvintézkedés betartása. A katéter további problémákhoz is vezethet (hólyagspazmus, húgycsősérülés, húgycsőszűkület)."


Igy is beteg vagyok erre még ezt is akarják.

2023. máj. 14. 09:32
 4/34 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem véletlenül mondja több orvos is ugya azt. Amúgy nem szoktak belehalni a katéterezésbe.

Te pánikbeteg és hipochonder vagy, ezt is kezelni kellene.

2023. máj. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

1.". A fertőzés kialakulhat az egyszeri katéterezésnél"


Eleve fertőzésem van és még erre akarnak katétert


2.világosan kimutatja a labor az eredményt, a baktériumot. Akkor mihez is kell katéter?

2023. máj. 14. 09:44
 6/34 anonim ***** válasza:

Semmilyen tűt nem fognak feltenni a húlyagodba, ez nem így működik. A katéterezéssel fognak vizeletet kinyerni, további vizsgálatokra. De sehol nem fognak tűket dugdosni beléd. A katéterezésnek pedig ritkán vannak mellékhatásai. Ennyi erőből ne vegyél be fájdalomcsillapítót, mert meghalhatsz tőle.

Amúgy meg, szenvedj akkor tovább. Nem érdekel itt senkit.

2023. máj. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
A katéter segítségével egyből a húgyhólyagodból veszik a vizeletmintát. Ez segíthet jobban felderíteni a betegségedet. Ezt nem tűvel veszik, hanem csővel. Nem lesz fájdalommentes, de segíthet rajtad. Igen, kilakulhat fertőzés. KialakulHAT, nem pedig kiFOG.
2023. máj. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

De minek a minta mikor ott van fehéren feketén a laboreredményen?

Kockazata meg alapbol van a katéternek, ráadásul gyulladt is az egész terület alapból is.

2023. máj. 14. 09:59
 9/34 anonim ***** válasza:

Leírtam. Mert így közvetlenül a hólyagodból veszik a vizeletet, anélkül, hogy bármi is "beszennyezné" a vizeletedet a szeméremtestedről, vagy a húgycsövedből.

De látszik k*rvára okosabb vagy, mint az orvosok.

2023. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Ha több szakorvos szerint is az a következő, akkor az a következő állomás. A fóbiádat kezeltetned kell, nem pedig ragaszkodni hozzá foggal-körömmel.
2023. máj. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!