Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyen rákszűrési eredménnyel...

Ilyen rákszűrési eredménnyel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Cin1 Lsil eredményem lett, a HPV panelem negatív, candidam sincs. A dokim annyit mondott hogy felevente citologiai kontrollra kell jarnom, engem meg is baromira zavar. Az immunrendszeremet javasolta, hogy erositsem, de igazabol meg nathas sem szoktam lenni, covidos se voltam, utoljara 6 eve voltam influenzas... Ennel jobban hogyan erositsem az immunrendszeremet?


Egeszsegesen taplalkozom, nem fogyasztok cukrot (csak ami termeszetesen elofordul pl. gyumolcsben), nem iszom alkoholt, szedek vitaminokat, nali 4 liter folyadekot iszom...


2023. máj. 15. 14:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Használj deflagynt vagy colpofixet. De ha a HPV negatív, akkor nincs min aggódni.
2023. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

"citologiai kontrollra kell jarnom,"


Vagy félre értettél valamit, vagy nem az az eredményed mint amit írsz.


Negatív HPV esetén nem kell citológiai controllja járni, és nincs méhnyakrák stádium.


"A méhnyakrák-szűrés eredményén található CIN1 besorolása a méhnyak sejtjeinek enyhe rendellenes fejlődésére utal. A CIN1 megjelölés egyébként az LSIL megfelelője. A leleten található CIN besorolás olyan súlyos fokú sejt elváltozásra utal, amely biopszát (szövettani anyagvételt) tesz szükségessé."


Te kevered a PI.-es totál negatív rákszürési eredménnyel.Ebben az esetben semmiféle rákgyanu és más fertőzés gyanu, sem HPV, sem Candida nincs.



A te eseted elég komoly. és kizárt, hogy HPV nega legyél.

2023. máj. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

2+ Nekem P1-es citologiám volt pár hete.


És semmi olyat nem mondott az orvos mint neked. Csak annyit, hogy tökéletes.

2023. máj. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

"Az immunrendszeremet javasolta, hogy erositsem,"


Ezt akkor javasolja egy nőorvos, ha HPV pozitív vagy, és ha ez van, akkor PIII.-as az eredményed a Cin-es cucc alapján.

2023. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Itt van az orvosom ertekelese a leletre, o ezt mondta:



"Cytológiája továbbra is enyhe, de kóros eltérést mutat (L-SIL). Immunerősítés mellett 6 hónap múlva kontroll rákszűrés javasolt. Sem HPV-je, sem Candidiasisa sincs."

2023. máj. 15. 16:16
 6/16 A kérdező kommentje:
HPV szuresbol egyebkent kombinaltat csinalt (HR+LR), mindegyik negativ a csoportokba tartozok kozul.
2023. máj. 15. 16:21
 7/16 A kérdező kommentje:
Egyebkent en sem ertem hogy lehet ez az eredmenyem, ha a HPV pedig a leletek alapjan negativ. Kerdeztem is tole hogy szukseges e egyeb kivizsgalas, amire azt valaszolta, hogy nem szukseges, csak szorosabb citologiai kontroll... Menjek masik dokihoz?
2023. máj. 15. 16:24
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyebkent o egy eleg jo ertekelesu orvos es a komplett vizsgalatert nem kis osszeget fizettem, otthagytam nala 70 ezer forintot...
2023. máj. 15. 16:24
 9/16 A kérdező kommentje:
Plusz egesz eletemben egy emberrel volt szexualis kapcsolatom, de tudom kulonbozo fajtait mashogy is el lehet kapni. Mindenesetre most elegge beparaztam...
2023. máj. 15. 16:27
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát elég érdekes HPV nélkül LSIL lelet, de ezt ugye a cytológus leletezi, szóval a dokinak nem sok köze van hozzá.

Mikor vették le a HPV-t a rákszűréstől számítva?

2023. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!