Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Komoly székrekedés esetén mi...

Komoly székrekedés esetén mi a teendő? (Demens beteg)

Figyelt kérdés

A demens Édesanyámnak, aki már teljes ellátásra szorul, és nem mozog önállóan semmit, sajnos (most első alkalommal) székrekedése van.

Szombat este volt utoljára megfelelő széklete, azóta nem, és eléggé fel is van puffadva.

A háziorvos szerint, ha holnapig nem lesz jó akkor fog kijönni. Kapott tegnap Dulcosoftot.

Én már nem várnék holnapig. Valószínűleg egy beöntés segítene.

Van Budapesten vagy a környéken olyan magánklinika, ahol vállalnak beöntést? Vagy házhoz jönnek, az lenne a legjobb.

Köszönöm előre is a segítséget.



2023. máj. 24. 07:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Előbb én próbálkoznék mondjuk egy pezsgőkúppal, ha nem ellenjavalt nála. Az pár perc alatt megoldhatja és talán humánusabb mint a beöntés.
2023. máj. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És gondol jóval olcsóbb is mint egy magánklinikai beöntés.
2023. máj. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ellátásra szorul az anyukám, keveset mozog, többször volt már székrekedése. Olyankor szoktam adni neki naponta többször paprika krémet csak úgy magában, vagy natúr lecsót sok paradicsom lével elkészítve. Savanyú káposzta leve is kiváló. Igyon belőle legalább fél bögrével. Mióta odafigyelek, hogy minden nap egyen levest, vagy főzeléket, lecsót, azóta ritkán van gond. Szerintem adjál neki te is ilyen frankón fosató ételt mielőtt kórházba viszed.
2023. máj. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ricinus olajat vegyél a gyogyszertarbol igya meg.
2023. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Laxa Clean pumpás miniklizma. Egy perc alatt beindítja.
2023. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!