Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elég komoly székrekedésre mit...

Elég komoly székrekedésre mit ajánlotok? SOS! Hasonló problémával küzdők?! (többi lent).

Figyelt kérdés

Kicsit komolyabb a problémám...kb 3 hete tart, hogy székrekedésem van, ami azt jelenti heti 1x megyek wc-re és csak hashajtóval. Mivel már 3x hashajtót vettem be, félek, hogy rá szokott a szervezetem és magamtól nem tudok menni, ezért azt nem szednék be már (guttalax volt egyébként). Viszont ha nem szedem be nem érzek ingert...voltam orvosnál, elv. nincs próblémám csak "lusták" a beleim és genetika, hasfájásom vagy kellemetlen érzésem nincs, de azért zavar, mert nem normális!

Létezik, hogy már ennyitől rászoktam a hashajtóra? Vagy lehet, hogy annyira meghajt, hogy időnek kell eltelnie, hogy "telítődjek"? Volt már hasonló problémátok?



2015. nov. 22. 07:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Korpa, lenmag, zabpehely és társai nem segít, gyümölcs, zöldség szintén nem.
2015. nov. 22. 07:26
 2/10 anonim válasza:
kólát igyál
2015. nov. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Guttalax segít.De az étrendedre tudatosan figyelj oda.Egyél sok főzeléket és almát.Baracklekvár, szilvalekvár,olajos tonhal és rengeteg víz vagy folyadék (mondjuk óránként egy pohárral).
2015. nov. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Mekis kaja! Másnap olyat sz@rsz, mint egy rinocérosz. Tapasztalat.
2015. nov. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nekem az utifű maghéj segít! Egy pohár vízben feloldva szoktam inni, utána a bőséges folyadékfogyasztásra kell odafigyelni!
2015. nov. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló volt,csak én allergiám miatt speciális diétán voltam,és nem kapott a szervezetemet elég rostot,így nagyon végterméknek nem tudott a szervezetem mit kiválasztani. Ennek ellenére nekem voltak emiatt kellemetlen érzeteim. Igyál reggel felkelés után egy pohár langyos vizet.Nekem sokat segített.A rendszeres,sok folyadék is nagyban segít.Egyél tényleg lekvárokat,hátha.A hashajtókról,kúpokról szokj le,mert nem lehet egy életen át azokkal lenni.Levesek is segíthetnek.Nem tudom,hogy van-e olyan étel,amit rendszeresen,vagy időnként szeretsz enni,mert ha igen,megnézném a neten,hogy okozhat-e ilyen problémát.(Pl. a naspolya is székrekedést okoz) Ha lett valami új kedvenc édességet,vagy gyógyszered,azt is megnézném. Egyébként állítólag az alma reszelve hashajtó,nekem nem jött be,de kipróbálhatod.Tejes holmik (kefír,tej) is jók lehetnek.Lehet,hogy tényleg csak simán lassúak a beleid,így a rostban gazdag táplálkozást javaslom.Szerintem ha genetikailag lennének ilyenek a beleid,akkor nem 3 hete tapasztalnád.


És utoljára: SPORT - nekem ez volt a leghatékonyabb.


[link]

2015. nov. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

A gyors kajától semmi bajom :D a mekitől sem.

Mostanában rászoktam a túróra, sokszor eszem yoghurttal és lehet hogy az...

Nekem a folyadék sem segít, a lekvárt kipróbálom majd!

2015. nov. 24. 20:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Reggeli kávé hatásos volt, sok-sok évig.

Nem tudom már mikortól, megváltozott, sokáig szorulásos voltam, néha a tej segített. ( uh-on azt hitték ciszta, ct vagy mrire küldtek, ujabb uh vizsgálatok) Zöldteát kezdtem inni, éhgyomorra, rendbehozta. Uh-n eltünt a " ciszta ", ami utólag rájöttünk bélsár. Kb petefészek mögötti bélszakaszon volt. Azért írtam le, mert néha elfelejtik megkérdezni széklet dolgot.

Zöldteát is megszokhatja a bélrendszer.

Van sok gyógytea érdemes kipróbálni.

2015. nov. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
43%

Dr. Tóth azt monta, hogy kaksizás közben tegyük fel a lábunk egy magasabb helyre(pl szék), így a testtartásunk megkönnyíti a kaksizást.

Egy idő után, majd nem kell megnézned egy egész filmet a WC-n, elég lesz egy youtube videó is.

2018. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 9, jól írtad. yutun volt videó, mit tudtunk rosszul... 10 dolog??

Bizony a wc-és se mindegy. " Zsámoly " legyen a lábunk alatt.

mozognunk többet kellene. pl lépcsőzés. :)

Langyos víz.. írta valaki.

Úgy tűnik Zöldtea nem hatásos már megint. az is meleg.

2018. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!