Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ihatok alkoholt buliba ha...

Ihatok alkoholt buliba ha pajzsmirigy alulműködésre gyógyszert szedek? Nem lesz baj? (L-thiroxyn)

Figyelt kérdés
a válaszokat köszi
2008. dec. 30. 13:25
 1/4 anonim válasza:
hello! hát az orvosodtól kellene ezt megtudakolni. sztem egyébként nem lehet,mivel én meg vérnyomásproblémákkal küszködök és én nem ihatok,mer vérnyom.csökkentő gyóghyszert szedek:S
2008. dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia,

rákerestem, de nem nagyon találok semmi olyan infot, ami az alkohol fogyasztást emlitené a gyogyszer miatt.

Egy olyan forumot találtam, ahol emlitik ( [link] itt azt irják, kis mennyiségben lehet.

Végül is maga a gyogyszer egy szintetikus pajzsmirigyhormon, ha nem viszed tulzásba az ivást, szerintem nem lesz baj. Csak szerintem figyelj arra, hogy mire az alkohol a szervezetedbe jut, a gyogyszer már rég felszivodjon...biztos ami biztos:)

2008. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is szedek L-thiroxynt. Én rákérdeztem a dokinál anno. Azt mondta, hogy mértékkel nyugodtan lehet. Hiszen a gyógyszert fél órával az első étkezés előtt kell bevenni, hogy felszívódjon, mire eszel, és ez végülis nem más, mint az a hormon, amiből nem termel eleget a szervezeted. A dokim azt mondta, hogy nem fog ivásra bíztatni, de tudja, hogy fiatal vagyok, és hát azért bulikban csak megiszok valamennyit és ha nem részegedek le, akkor nem gond.
2008. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor szilveszterkor csak iszom picit :) Boldog új évet nektek!!!
2008. dec. 30. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!