Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes terhesen elmennétek...

27 hetes terhesen elmennétek tengerpartra nyaralni? Elég hirtelen jött az ötlet, orvoshoz már nem tudok előtte elmenni?

Figyelt kérdés

A terhességemmel eddig minden oké volt, bár 18 hetesen azt mondták, a méhlepény megközelíti a belső méhszájat. Csak annyit mondott a doki, ha vérzés van, rögtön kórház, de hál'Istennek nem volt semmi gond. Ja, meg no szex.

Szerdán indulunk, addig már nem tudok találkozni az orvossal. 4 napra, Olaszországba megyünk. Ha a válaszotok igen, mire figyeljek jobban?(higiéniát leszámítva)


2012. jún. 17. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne napozz.nekem azt mondták h az tilos.amúgy én nem mennék a helyedben ha problémás a terhesség...

37hkm

2012. jún. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát én ilyen esetben mindenképpen megnézetném magamat elötte, mert ha maradt a méhlépény a méhszájon akkor akár mikor elkezdhetsz vérezni és egy 10 órás rezgés alatt még könnyebben elöfordulhat.


Ha zárt a méhszáj és nincs a méhlepény rajta, akkor hajrá. A nappal vigyázz, ne menj sokat napra, és cseréld az alsódat minden fürdés után,m hogy a baktériumok, vírusok ne tudjanak szaprodoni a meleg vizes bugyin.


ja és egy fullos biztosítást köss ha valami lenne akkor koraszülött babával ne kelljen több milliós haza szállítást kifizetned.

2012. jún. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... Végül is, ha jól vagy és bírod az utazást... (szülni pedig az olaszok is szoktak :D )

Mi csak a balatonig merészkedtünk bár már 35 hetes voltam. Természetesen vízbe nem mentem bele épp csak "lábmosás" volt.

Útközben próbáljatok gyakran megállni, sétálgatni kicsit, vigyázz magadra, ne akard átúszni a tengert :) inkább csak az árnyékban pihengess. (ezek voltak az "éndokim" tanácsai) Ja és egy saját hozzátenni való, minden itthoni orvosi papírodat vidd magaddal biztos ami biztos.

Jó pihenést!

2012. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért én felhívnám a dokimat, hogy kikérjem a véleményét. Vagy a védőnő legalább. Igen, a napozás tilos, mert felforrósodik a magzatvíz, mintha lázas lennél, ugyanazt teszi a babával.
2012. jún. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Én nem mennék sehová. De lehet, hogy egyedül vagyok azzal a gondolatommal, hogy nem ebben a háromnegyed évben kell meglepetés kirándulásokat tenni külföldön, ráadásul orvosi ellenőrzés és engedély nélkül. És nem most kell pakolni sem, sem csokibarnára sülni a napon, ablakot pucolni sem, egyedül lakást felújítani, szobát átrendezni, dobozokat pakolni és kapálni sem. Mert nem azok a nők vagyunk, mint nagyanyáink száz, meg száz évvel ezelőtt. De mondom, ez én vagyok. Te el fogsz menni. Én pedig szorítok, hogy minden rendben legyen!
2012. jún. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Mi külföldön élünk, közel a tengerhez. Csak ott merek fürdeni, a dokim szerint lehet tengerben fürdeni, uszodákban viszont nem. Az előző terhességemnél végig nyáron a tengerben voltam, nem lett semmi bajom és most sincs. Menj el nyugodtan, jó nyaralást! Babával már nehezebb lesz!
2012. jún. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálam ugyan ez a helyzet, mint nálad. Az én orvosom azt mondta, nehogy merjek elutazni, mert a zötykölődés árthat a terhességnek. Pláne ilyen hosszú út. (én horvátba akartam menni). És ha lenne valami ne adj Isten, soha nem tudnám magamnak megbocsátani. Tehát maradunk itthon. Majd ha megszületett, elmegyünk, egyáltalán nem bonyolultabb, mint ahogy itt írta valaki. Az első babám a tengerparton állt föl először.:)
2012. jún. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én nem vállalnám be. mi mindig nagy családdal megyünk (anyósomék, szüleim, unokatesók és mi) így sokan. de idén mi nem tartunk velük, pont a terhességem miatt. idegen ország, idegen nyelv, idegen orvosok.. tényleg nem jó a legrosszabbra gondolni, de ha véletlenül mégis pont ekkor történik valami, akkor mi lesz? szerintem idén inkább maradjatok otthon, majd jövőre elmentek. az megint más dolog, ha valaki tengerpart mellett él, vagy annak közelében. de azért innen egy olaszország nem semmi még nem terhesen sem (én busszal voltam anno, valentin napon), hát mit ne mondjak, a fenekem szétültem, nehezen viseltem, képzelem mi lenne most.. mindenesetre Te tudod, de én nem mennék, inkább itthon egy hosszú hétvégére, valami nyugis helyre, ahova nem kell annyit utazni.

26 hkm

2012. jún. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia !


Én is nemsokára megyek nyaralni Olaszországba, 25hetes terhesen.Mi mindig is sokat utaztunk, és az egész családdal megyünk.Mondjuk nekem eddig semmi bajom nem volt, még fáradt se voltam, a korai hányás is elmaradt, úgyhogy szerencsésnek mondhatom magam. És hál isten a picivel is minden okés. Mondjuk én direktbe nem napozom, de mivel a Balatonnál élünk gyakran úszom 4-5óra után, igy egézséges barna szinem van, meg otthon a medencében is majdnem minden nap uszom 4óra után. Nekem azt mondta a dokim, hogy amig jól esik ússzak, de én mindig is usztam. csak most lazább tempóban teszem ezt. Nekem több barátnőm is volt a tengernél terhesen és hál isten semmi baja nem lett sem nekik sem a babának. Úgyhogy szerintem ha egézségesnek érzed magad menj nyugodtan, de direkt napra ne feküdj.

Jó nyaralást.

2013. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kedves utolsó válaszoló!Ezt a kérdést már több mint 1 éve feltették.Gondolom azóta már rég megszült,az akkor 27 hetes kismama.
2013. aug. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!