Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Furcsa fehér "elzáródás" a...

Furcsa fehér "elzáródás" a hüvelyben 38 hetes kismamaként, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy a következő héten is megyek kontrollra a kórházba, ahol megmutatom a problémát, de aggaszt a dolog, mert neten nem találtam pont ilyet vagy inkább túl sok mindent. Nem kellene itt diagnosztizálni magam, de annyira aggódom, most már hetente van újdonság a testemen, amit nehéz megmondani, hogy normális-e.


Szóval, ha tükörben vizsgálom magam, akkor a hüvelybemenetnél hatalmas fehér színű kitüremkedéseket látok, amik talán már pár hete ott lehetnek, de eddig nem tűntek fel, mert nem igen nézegettem odalent. Folyásom normális, nem ég, nem viszket semmi. A baba most már lejjebb süllyedt, nagyobb a nyomás, azt érzem. Visszeres is vagyok. A nőgyógyászom múlt héten vette az ilyenkor szükséges kenetet, de nem jelezte, hogy látna valami eltérést a hüvelyemen. Én is csak azért vizsgáltam meg, mert kis fekete vérpöttyök lettek a nagyajkakon, amit a legutóbbi kórházi vizsgálaton (külföldön élek) teljesen normális tünetnek ítéltek, én is ezt olvastam. Viszont teljes hüvelyi ellenőrzés akkor nem volt, most kifejezetten fogom kérni, ha esetleg nem néznének rá.


Szerintetek ez a megemelkedett nyomás miatt lehet? Vagy bartolin ciszta? Volt valakinek hasonló?


Üdv, egy szorongó kismama



2023. júl. 13. 04:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A hüvelyi vizsgálatok növelik a fertőzések és ezzel a komplikációk esélyét. Ha nincs különösebb panaszod, akkor tekintsd úgy, hogy normál hüvelyflórát láttál. A kelengye már megvan?
2023. júl. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt előkészítettem. Tudom, hogy nem jó a hüvelyben matatni, de nem tetszik nekem az a fehér dugó szerű valami. Persze, a neten a ráktól a legagresszívabb vírusokig már minden előkerült.
2023. júl. 13. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan butaságokat ne olvass. Ahelyett érdemes lenne még a kicsi érkezése előtt elolvasni a szoptatásról Csetneki Julianna: Te is szoptass! c. kiadványát.
2023. júl. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyákdugó? Készül eltávozni.

Ne maceráld, mert ez teljesen normális.

Ha viszont piszkálod, hamar összeszedsz te vagy a babád valamit.

2023. júl. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem nyulok hozzá semmiképpen. Nem hiszem, hogy az lenne, de majd kiderül. Próbálok pozitívan gondolkodni, hogy semmi rémes.
2023. júl. 13. 21:01
 6/7 A kérdező kommentje:

Végülis gombás fertőzés lett a diagnózis a felbillent pH egyensúly miatt, azt mondják, teljesen jól kezelhető.

A babóm megszületett a mai napon császárral, de nem emiatt a dolog miatt. Szerencsére, minden rendben van!

2023. júl. 14. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok! 🥳
2023. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!