Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tamponhasználat tiniként? A...

Tamponhasználat tiniként? A többi lent

Figyelt kérdés
Xy éves vagyok és elsőre használom tampont. Nem igazán akart felmenni, és kellemetlen szúró, fájó érzésem van miatta. Előbb próbáltam kiszedni, de nem akar kijönni. Gyk-n olvastam, azert nem jön ki mert még nem telt meg, de fel se ment igazából. Mit tanacsoltok?

2023. júl. 17. 16:15
 1/7 A kérdező kommentje:
És még annyit hogy bajom lehet belőle?
2023. júl. 17. 16:17
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Ha szűz vagy, kicsi méretű tampont ajánlanék, mert én is olyat használtam, habár a legjobb barátnőm szűzként használt rendeset és nem volt semmi izé.


Én vagy háromszor használtam, de anyának segítenie kellett, mert féltem tőle meg elrontottam.


Tapasztalataim: a leghosszabb ujjaddal nyomd fel. Ha érzed, hogy fáj, ahogy nyomod, akkor kell még nyomni rajta egy kicsit. Mert ha már a fájdalom pillanatában abbahagyod, nincs elég mélyen fönt, és akkor ha felállsz, mozogsz, érezni fogod és fájni fog. De ha a fájdalom pillanata után még nyomsz rajta, akkor mikor felállsz és mozogsz, nem fogod érezni és nem fog fájni.

Nalam mindkettő megtörtént, ezért tudom.


Kis madzagot kell rajta érzésre megkeresni, azt húzd meg és kijön. Ne ijedj meg, mert lehet, hogy hozzáragad a combodhoz hátul a madzag, ezért nehezebb megtalálni.

2023. júl. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nagy tampont választottam, és nem tudott felmenni, és teljesen kiszáradt, de szerencsére ki tudtam húzni. Lehet hogy nem tett jót hogy beleraktam?
2023. júl. 17. 16:29
 4/7 anonim válasza:
100%

13 éves korom óta használok tampont, most 38 vagyok, úgyhogy van tapasztalatom.

Ez is olyan, mint minden más, hogy meg kell tanulni. Ha kellemetlen érzés, akkor nincs jó helyen, dugd mélyebbre. A zsinórral mindenképpen ki kell, hogy jöjjön, csak ha megtelik, könnyebb.

Nem tudom, itthon árulnak-e applikátoros tampont, az egy műanyag rudacska, ami elvileg segít feltenni, én mondjuk soha nem próbáltam, de lehet, hogy tényleg könnyebb vele.

Bajod semmiképp nem lesz a tampontól.

2023. júl. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
36%

#4 vagyok.

Amíg szűz vagy, mini méretet válassz, vagy legfeljebb normált. De a nagytól se lett semmi bajod, nyugi.

Anyukád nem tud segíteni?

2023. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A tampont nem felfelé kell tolni, hanem hátrafelé. Ha feldugtad, csak néhány óra múlva vedd le, mikor már megtelt. Különben felsértheti a hüvelyfalat. Maximum 8 órát lehet bent, annál tovább ne hagyd, mert az veszélyes lehet.

26N

2023. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet kapni applikátoros tampont, azt valóban egyszerűbb felhelyezni. Szűzként tényleg ne próbálkozz a mini méretnél nagyobbal, mert az valóban kellemetlen lehet. Közepesen széles terpeszben, kissé leguggolva a legkönnyebb felhelyezni.

Kihúzni ugyan mindig ki lehet, de, ha még nem telt meg vérrel, akkor nagyon kellemetlen, és valóban kidörzsölheti a hüvelyfalat. Plusz, mivel nehezen jön, esetlen kiszakad a húzószál, és akkor bajban leszel a kiszedéssel. A húzószálat egyébként érdemes felrakás után megigazítani, hogy kivételkor ne kelljen keresni. Én mindig előre húzom, hogy ne is érintkezhessen a végbélnyílással, mert az esetleg fertőzésveszélyes lehet.

Ha felrakás után kellemetlennek érzed, akkor valóban az a legvalószínűbb, hogy nincs fent rendesen. Ezért is jó az applikátoros, mert, ha az applikátor teljes hosszában bekerül, és utána nyomod fel belőle a tampont, akkor lesz pont jó helyen.

Gyakorlás kérdése az egész, majd ráérzel. A legfontosabb, hogy MINDIG tiszta legyen a kezed.

2023. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!