Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki fog hullani az összes hajam?

Ki fog hullani az összes hajam?

Figyelt kérdés

20 éves nő vagyok, és múlt év nyár óta elkezdett fokozatosan hullani a hajam. Nagyon sokat hajvasalóztam, szárítottam és festettem a hajamat, plusz olykor nagy sietségembe nem volt időm rendesen leöblíteni a sampont a hajamból. Valószínűleg ez lehet az oka, vagy legalábbis úgy gondolom. Viszont már egy éve nem festettem, nem vasaltam, és semmi hasonlót nem csinálok amit eddig igen, és roncsolhatta volna a hajamat. Viszont azóta is hullik, de egyre jobban. Még van hajam, de a halántékomnál ha felkötöm, már nagyon látszik a fejbőröm. És nagyon úgy tűnik hogy nem nőnek újak a helyükre. Két három havonta szoktam vágatni a hajamból, ami egyébként majdnem derékig érő. Csakhogy a hullás miatt nagyon ocsmány hogy hosszú, viszont nagyon kevés. Vajon ha levágnám vállig, javulna a helyzet? Egyedül a vágást nem próbáltam még ki, mert szerettem hogy ilyen hosszú:/ viszont próbáltam már minden féle szérumot, sampont, kondicionálót, de egyelőre semmi.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. aug. 1. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vitaminhiány vagy más betegség állhat a háttérben, ezert nem is használ semmilyen szérium vagy pakolas, mivel belül van a probléma. Háziorvoshoz menj el, ő majd kivizsgál és továbbküld máshova ha szükseges.
2023. aug. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vashiány, pajzsmirigy, gyulladás, ételérzékenység, ezek mind okozhatják, menj orvoshoz. Háziorvos-vérvétel első körben.
2023. aug. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tűztévesztő Színszerész ***** válasza:
100%
Menj el laborba, nézess egy TSH-t (pajzsmirigy), meg derítsd ki, nincs-e vashiányod. Az ilyen mértékű hajhullás hátterében akár valamilyen egészségügyi probléma is állhat, valószínűleg ezért nem használnak a vitaminok, mert nem a problémát szünteted meg, csak tünetileg akarod kezelni.
2023. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
90%
Mindenképp laborvizsgálat kell. Valami gyulladás, vagy pajzsmirigy probléma lehet. Levágni felesleges, mert úgyan úgy fog hullani, max rövidebb szálakat fogsz találni a földön. Feleségemnek is pajzsmirigy problémája van, gyógyszert kell szednie rá de a haj már nem lesz a régi. Ő is sajnálja, hogy levágtuk, mert most meg nem tudja megnöveszteni melltartó pántnál hosszabbra. Volt neki is bob fazon de ugyan úgy hullott. A gyógyszerrel valamit javult de nem szünt meg.
2023. aug. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem koronavírus után kezdett nagyon hullani, szelén tablettát szedtem, az megállította a hajhullást és visszaerősödött a hajam. Persze ahogy fentiek mondják, kell egy labor is, és egyéb kivizsgálások, (góckutatás), hogy nincs-e a szervezetedben valamilyen gyulladás.
2023. aug. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
Az is segítene ha jóval rövidebbre vágatnád, atöbbit már leírták előttem. Én Forcapil-t szedtem az is javított a hulláson.
2023. aug. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!