Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 42 èves vagyok, elmaradt a...

42 èves vagyok, elmaradt a menstruációm, ez már a változókor?

Figyelt kérdés
Sosem volt ennyi kèsès, már öt napja meg kellett volna jönnie, 31 ève menstruálok. Nagyon szègyellem, 10 èvet letagadhatok ránèzèsre a koromból. Még a fèrjemnek, anyukámnak sem mertem megemlìteni :(
2023. aug. 4. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
5 nap? Ez semmi. Lehet, hogy valami elindult, de az is teljesen reális, hogy még 10-15 évig nem lépsz menopauzába
2023. aug. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Előbb gondolnék terhessegre
2023. aug. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
5 nap az semmi, de amúgy ha nem akartok gyereket a jövőben. Akkor ne stresszelj
2023. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Egyreszt nem szegyen, masreszt fel evig kene kimaradnia, hogy arra gyanakodj.
2023. aug. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szègyellem na :(

Anyám 50 felett volt, mikor elkezdődött nála.

2023. aug. 4. 19:41
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi szégyellni van ebben? Komolyan olyan a felfogásod, mint egy hisztis tininek. Az én anyukám 40 éves kora óta nem menstruál. Akkor most őt nézzük le?

Én 39 éves vagyok, abszolút nem érdekel, hogy mikor kezdődik a változó kor.

2023. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, kérdező, de nem lehetsz túl okos, ha te ezt szégyelled.

Perimenopauzának hívják azt az időszakot, amikor a menzesz elkezd elmaradozni. Én 45 vagyok, kb. egy éve vannak ilyen tüneteim, és tök boldog vagyok, hogy végre elmarad ez a szarság. Nem kell betétet venni, nem kell azon aggódni, mikor lesz foltos a ruhám, vagy hogy kibírja-e a betét a következő egy-két órát, és nem borul fel a hüvelyflórám minden erősebb menzeszt követően. Én ezt áldásként élem meg, nem szégyenként, pláne, hogy a terhesség miatt sem kell többé aggódni.

2023. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Buta vagyok igaz, csak egy gimnáziumi èrettsègim van. De tudom hogy ez már a perimenopauza.
2023. aug. 4. 20:10
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet már.Valószínű nem marad el még teljesen, bár nem lehetetlen az sem, csak egy- egy hónap kimarad.Ismerek olyat akinek szintén vége volt 43 évesen, de barátnőm 55 még teljesen normalis neki, nagy nénémnek is csak 55 körül kezdett elmaradozni.46 vagyok, kinézetre 35 szerencsés genetikám van, feszes, ránctalan, vékony vagyok, nekem is csak évi 2 kimarad 2 éve.Nem függ össze teljesen a kinézettel.Valahol rossz érzés volt nekem is,de most már átbillent, legyen már vége.
2023. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

40 éves vagyok. Nálam tavaly októberben kezdődött el. Az aránylag erős és hosszú menzeszem nagyon felerősödött,majdnem elvéreztem a munkahelyen. Férjem jött értem este 21kor.

Kaptam a nőgyógyásztól vérzéscsillapító gyógyszereket. Mondta,hogy ez már az,és akár 10 évig is eltarthat,mire elmúlik a menzeszem.

Epedve várom.

2023. aug. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!