Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati rákszűrés...

Nőgyógyászati rákszűrés eredménye?

Figyelt kérdés

Augusztus 21-én voltam magánban nőgyógyásznál, számomra új orvosnál. Bevallom, jópár évet kihagytam. A doki azt mondta, hogy 2-3 hét, mire eredmény lesz. Na most én ezt azóta is várom, de nincs fent az EESZT rendszerben még mindig.

Kit kell keresnem emiatt? Hívjam fel az orvost, aki a vizsgálatot végezte, vagy valahol máshol kell érdeklődnöm? Vagy tényleg ilyen baromi sok idő ennek az eredménynek az elkészülése?


2023. szept. 24. 17:21
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
2 hét alatt magánban megvan általában, de biztos, hogy felteszik EESZT-be? Menj oda ahol voltál vagy azt a helyet hívd fel, hogy mi van.
2023. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
, az orvos azt mondta, hogy legfeljebb 3 hét, és fent lesz az online felületetn. Gondolom az EESZT-re gondolhatott, nem? Illetve még azt mondta, hogy ha bármi gond van, akkor levelet is kapok.
2023. szept. 24. 18:12
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsi az elírásokért, kissé fáradt vagyok...
2023. szept. 24. 18:13
 4/6 A kérdező kommentje:

Na, felugrottam most újra a rendszerbe, és péntek délután került be az eredmény.


Ez áll rajta:

Diagnózis: Sine morbo (U9990)

Cytológiai eredméy negatív, P2


Akkor ez okés?

A P2 utalhat arra, hogy van miómám? Mert azt mndta az orvos, hogy van, de csak szemmel kell tartani, egyelőre nincs dolog vele.

2023. szept. 24. 18:24
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
P2 azt jelenti, hogy negatív és kis fehérvérsejtszám utalhat enyhe gyulladásra, de ez lehet azoknál is akik aktív szexuális életet élnek.
2023. szept. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A sine morbo azt jelenti, nincs betegség. A P2 azt jelenti, amit az 5-ös ír: P2: Gyulladás és reaktív hám jelenléte a levett kenetben: leucocytak és hystiocyták. Rosszindulatú elváltozásra utaló sejtelváltozás azonban a vizsgált citológiai anyagban nincs. Teendő: gyulladás ellenes kezelés javasolt, majd a következő ciklus közepén ismételt citológia elvégzése.


Jelentkezz újra a dokinál és kérdezd meg javasol-e valamilyen kezelést. Ha nem, én a helyedben nem 1 év, hanem 6 hónap múlva mennék újabb rákszűrésre. És ne hanyagold el, tessék menni évente.

2023. szept. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!