Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyobb lehet a gond, ami...

Nagyobb lehet a gond, ami miatt szövettanra küldött?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 éves nő vagyok, ma voltam mammográfián, ahol a doki látta, hogy a jobb mellemben van egy kb 12 mm-es csomó. A vizsgálat után kérdeztem, hogy mit is jelent pontosan, és mondta hogy komolyabb megfigyelést igényel, mert gyanús. El is küldött mihamarabb szövettan vizsgálatra. Azt mondja, hogy ne íjedjek meg, ha rosszindulatú is lenne, ma már lehet teljesmértékben kezelni, ha időben felfedezik.

Kb 2-3 éve éreztem legelőször, hogy van ott valami, leginkább menzesz előtt, máskor nem is éreztem hogy ott lenne. Viszont a múlthéten betyár módon elkezdett fájni, inkább nyílalni, egészen addig, ameddig meg nem jött. Utána már mint akit elvágtak, nem szúródik, viszont érzem a mellemben a kis csomót.

Nagyon félek, hogy rosszindulatú daganat, főleg, hogy a doki gyanúsnak látja és elküldött szövettanmintára is. Úgy tudom, oda inkább csak azokat küldik, akiknek nagy valóezínüséggel rosszindulatú daganatjuk van. Ugye?

Nagyon el vagyok keseredve, mert próbáltam prozitívan hozzáállni, nem a legrosszabbra gondolni, de 25 évesen bele sem akarok gondolni, hogy rákos legyek :( .

Szerintetek hogyan lehet ezt elfogadni ha mondjuk beigazolódik h baj van? :(


2023. okt. 16. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, mindenkit elküldenek szövettanra akinek csomó van a mellében. Lehet ciszta is, ne fesd rögtön a falra az ördögöt.
2023. okt. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnőtt az évek alatt, akkor kikell műteni. Attól még lehet zsírmirigy is vagy ciszta, de ha esetleg karciómás (ez a rosszindulatú daganat) akkor csak annyi lesz vele, hogy félévente figyelni kell. De ebbe így nem fogsz belehalni.
2023. okt. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem baj van feltetlenul, hanem meg kell nezni, esetleg nincs-e baj. Ellenorizni kell.
2023. okt. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!