Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása után?

Fogamzásgátló abbahagyása után?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne hogy akik szedtek fogamzásgátlót és valamilyen okból abba hagyták, kb mennyi ideig tartott mire visszaállt a szervezete?

Még januárban kezdtem el fogamzásgátlót szedni és májusban abba kellett hagynom trombózis gyanú miatt, illetve visszér gyulladás miatt. A nőgyógyászom úgy írta fel a tablettát hogy előtte semmilyen kivizsgálás nem volt.

De mióta abba hagytam a fogamzásgátlót azóta a menstruációm nagyon rendszertelen. Fogamzásgátló szedése előtt 33-32 naposak voltak a ciklusok, 6-7 napig tartott. Elég fájdalmas volt és bő vérzés is volt az első pár napban.

Fogamzásgátló abbahagyása után viszont eléggé össze vissza van. Májusban 6-án jött meg a megvonásos vérzés, júniusban 10-én jött meg, nagyon fájdalmas volt, 8 napig tartott. Júliusban viszont megjott 5-én 10-én elmúlt, és 15-én megint megjött. Itt felkerestem a nőgyógyászom aki azt mondta teljesen normális, meg leszidott hogy miért nem szedem a fogamzásgátlót, mert kéne. Elmeséltem neki a trombózis gyanút, és még azt mondta hogy ekkora marhaságot még nem halott. Az volt az utolsó alkalom hogy ahhoz a dokihoz mentem.

Augusztus 10-én megjött, nagyon erős menstruáció volt. Emlékszem hogy haza kellett jönnöm a munka helyről. Viszont szeptemberben 6-án rózsaszín folyásom volt és 10-én megjött a menstruációm és tartott 2 napig.

Most meg ebben a hónapban 7-én rózsaszín folyás pár órán keresztül és ennyi.

Csináltam terhességi tesztet, de negatív lett. Szóval fogalmam sincs hogy mi okozza ezt.

Egyenlőre magán orvos akihez mennék, csak hónap végén tud időpontot adni.


nov. 13. 02:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!